پایگاه اطلاع رسانی حج و زیارت

تاریخ: 22 آبان 1398

الزامی بودن تکمیل و بروز رسانی اطلاعات برای تمامی دارندگان قبض ودیعه گذاری حج تمتع

به گزارش روابط عمومی سازمان حج و زیارت؛ آقای اکبر رضایی درباره فراخوان تکمیل اطلاعات دارندگان قبض ودیعه گذاری حج تمتع اعلام کرد: افراد دارای قبض ودیعه گذاری حج تمتع، باید هرچه سریعتر نسبت به تکمیل اطلاعات خود در نشانی reserve.haj.ir اقدام کنند.

وی با بیان اینکه از زمان صدور اطلاعیه سازمان به منظور فراخوان تکمیل اطلاعات تاکنون تعدادی از متقاضیان اقدام کرده اند، گفت: تمامی دارندگان قبوض ودیعه گذاری حج تمتع که در سال گذشته به تکمیل اطلاعات مبادرت نکرده اند، باید نسبت به بروزرسانی و تکمیل اطلاعات خود در سامانه معرفی شده مبادرت ورزند تا برنامه ریزی برای این عزیزان و فراخوان‌های حجاج بر همین اساس صورت گیرد.

رضایی مبنای برنامه ریزی‌ها برای زائران حج تمتع را اطلاعات بروزرسانی شده دانست و گفت: کانال ارتباطی ما با ودیعه گذاران حج تمتع، از طریق اطلاعات بروز رسانی شده شده است ، بنابراین باید تمامی دارندگان قبوض ودیعه گذاری حج تمتع نسبت به این مهم اقدام کنند.

معاون امور حج و زیارت سازمان حج و زیارت با بیان حدود یک میلیون و 200 هزار نفر در نوبت تشرف به حج تمتع قرار دارند، افزود: کسانی که قصد تشرف به حج را دارند باید در سامانه رزرو به تکمیل اطلاعات و بروز رسانی بپردازند چراکه ارتباطات بعدی ما با متقاضیان و اطلاع رسانی در خصوص حج تمتع از طریق اطلاعات جدید و بروز رسانی شده صورت می گیرد.

رضایی تصریح کرد: امیدواریم روند فراخوان تکمیل اطلاعات تا قبل از پایان بهمن ماه انجام پذیرد چراکه فراخوان نام نویسی برای اعزام های حج تمتع در بهمن ماه انجام می گیرد و در این خصوص نیز اطلاع رسانی دقیقی صورت می گیرد؛ در حال حاضر نیز در مرحله برنامه ریزی حج در حال آسیب شناسی امور اجرایی عملیات حج 98 و برنامه ریزی ها برای حج تمتع آینده هستیم.

رضایی تصریح کرد: این فراخوان به معنی اعلام اولویت های حج سال 1399 نبوده و اولویت های تشرف به حج سال آینده به تناسب سهمیه اختصاص یافته به ایران و به ترتیب و بر اساس زمان ثبت نام زائران در بانک عامل در بازه زمانی مناسب اعلام خواهد شد.

روتیتر: معاون امور حج و زیارت سازمان حج و زیارت اعلام کرد