پایگاه اطلاع رسانی

سازمان حج و زیارت

روز قدس ، روز وحدت مسلمانان در دفاع از ملت فلسطین است

روز قدس ، روز وحدت مسلمانان در دفاع از ملت فلسطین است
نماینده ولی فقیه در امور حج وزیارت از روز قدس بعنوان روز نمایش حساسیت امت اسلامی نسبت به سرنوشت قدس و نجات آن از چنگال رژیم صهیونیستی نام برد و تاکید کرد: روزجهانی قدس ، روز وحدت مسلمانان در دفاع از ملت مظلوم فلسطین است.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی حج و زیارت به نقل از بعثه مقام معظم رهبری، حجت الاسلام والمسلمین سید عبدالفتاح نواب نماینده ولی فقیه در امور حج و زیارت در جلسه تواصی به حق کارکنان سازمان حج و زیارت و بعثه مقام معظم رهبری که در قالب فضای مجازی برگزار شد، با اشاره به اینکه امام خمینی (قدس سره) با تیزبینی جمعه آخرماه مبارک رمضان را روز قدس نامید، افزود: امام امت با هوشمندی روز قدس را اعلام کرد تا امت اسلامی پس از یک ماه روزه داری در آخرین جمعه رمضان با صفای قلب به ندای مظلومان فلسطینی پاسخ دهد و بر آزاد سازی سرزمین فلسطین از چنگال غاصبان قدس تاکید ورزد.

سرپرست حجاج ایرانی به این وصیت حضرت علی (ع) به امام حسن و امام حسین (علیهما السلام) " کونا لِلظّالِمِ خَصمًا وَ لِلمَظلُومِ عَونًا- دشمن ظالم و یاور مظلوم باشید" اشاره کرد و گفت: حمایت از مظلوم و مستضعف در برابر ظالم بر اساس آموزه‌های قرآنی است و امروز نوبت ما و فردا نوبت نسل های بعد از ماست که به این وصیت امام علی (ع) عمل کنند.

حجت الاسلام والمسلمین نواب تاکید کرد: امروزهیچ ملتی در جهان اسلام مظلوم تر از ملت فلسطین نیست و در روی کره خاکی ستمگر تر ، ظالم تر و بدنام تر از رژیم اشغالگر قدس وجود ندارد.

وی افزود: اشغالگران قدس مصداق تمام زشتی های ممکن هستند که فرزندان ملت فلسطین را شهید و خانه هایشان را بر سر بازماندگانشان تخریب می کنند.

نماینده ولی فقیه با بیان اینکه طبق روایات سخن پیامبر؛ وحی الهی و الهامات ربانی است، تاکید کرد: هرچند اشغالگران صهیونیست، فلسطینیان را آواره ، بی خانمان و شهید می کنند و روح و قلب این مردم بدلیل شهادت فرزندان شان آزرده خاطر است ولی فردا با افتخار فرزندان فلسطین روی پای خود خواهند ایستاد و این سرزمین از آنها خواهد بود و این وعده قرآن و پیامبر رحمت است و قطعا محقق خواهد شد.

وی خطاب به کسانی که به طرح معامله قرن دلخوش کرده اند، گفت: این طرح در نطفه مرده است، شما که مدعی بودید این خانه آبا و اجدادی ماست و به خانه خود آمده ایم پس چرا امروز بر سر آن معامله می کنید؟

وی افزود: کسانی که تا دیروزمی گفتند از بحر تا نهر متعلق به ماست امروز به دور قسمتی از سرزمین فلسطین که اشغال کرده اند؛ دیوار می کشند.

وی اضافه کرد: آنها که دیروز درجنگ شش روزه کشورگشایی می کردند، در جنگ 33 روزه دست شان را بالا بردند و در نبردهای 22 روزه و 8 روزه و هم اکنون در مقابل مردم غزه تاب مقاومت ندارند.

نماینده ولی فقیه تاکید کرد: رژیمی که از آن جایگاه به این ذلت افتاده است طولی نخواهد کشید که نابودی آن محقق و سرنوشت فلسطین بدست ملت مظلوم این سرزمین تعیین خواهد شد.

وی ابراز امیدواری کرد: ندای امام امت (رض) محقق شود و مقام معظم رهبری نابودی رژیم ستم پیشه صهیونیستی را نظاره گر باشند.

بر پایه این گزارش، حجت الاسلام والمسلمین نواب همچنین در ابتدای سخنان خود دهه آخر ماه مبارک رمضان را مورد توجه سالکان و کسانی که نگاه ویژه ای به سرای جاوید دارند، دانست و همگان را به استفاده از دهه آخر ضیافت حضرت رب العالمین فراخواند.

وی با اشاره به اعتکاف پیامبر اکرم (ص) درمسجدالنبی، افزود: در دهه آخر رمضان رسول گرامی اسلام شب ها را بیدار می ماندند و از فرصت عبادت و ارتباط با خدای بزرگ بهره می جستند.

وی ابراز امیدواری کرد که با از بین رفتن ویروس منحوس کرونا ، زمینه حضور پرشور زائران در کنارتربت پاک پیامبر اکرم(ص) و خانه خدا برای مسلمانان میسر شود و از برکات این اماکن مقدس بهره مند شوند.
امتیاز به خبر :

ارسال نظرات

نام

ایمیل

وب سایت

نظرات شما

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.