پایگاه اطلاع رسانی

سازمان حج و زیارت

امکان انتخاب کاروان مجازی ویژه زائران حج تمتع فراهم شد

امکان انتخاب کاروان مجازی ویژه زائران حج تمتع فراهم شد
مدیر آموزش بعثه مقام معظم رهبری از راه‌اندازی اپلیکشن کاروان مجازی خبر داد و گفت: با راه اندازی این نرم افزار زائران می توانند تمامی فعالیت های آموزشی و برنامه های خود در خصوص کاروان ها را از طریق این برنامه دنبال کنند.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی حج و زیارت به نقل از بعثه مقام معظم رهبری، حجت الاسلام و المسلمین محمدعلی اخویان مدیر آموزش بعثه مقام معظم رهبری با اشاره به راه اندازی آموزش های مجازی زائران از ساخت اپلیکشن زائر خبر داد و گفت: با راه اندازی این نرم افزار زائران می توانند تمامی فعالیت های آموزشی و برنامه های خود در خصوص کاروان ها را از طریق این برنامه دنبال کنند.

وی افزود: اپلیکیشن کاروان مجازی، نرم افزاری است که در فضای مجازی به ارائه خدمت به زائران و عاشقان بیت الله الحرام می پردازد. این اپلیکیشن موبایلی که اصطلاحا با نام app از آن یاد می شود، نرم افزاری کاربردی است که برای اجرا روی دستگاه های موبایل و تبلت طراحی شده است.

مدیر آموزش بعثه مقام معظم رهبری با بیان اینکه تمام مسائل با اهداف آموزشی که برای یک کاروان اتفاق می افتد در محیط این نرم افزار قابل ارائه است، یادآور شد: هدف از طراحی این نرم افزار، پوشش تمامی مخاطبین و عاشقان حجاج بیت الله الحرام است.

وی گفت: همچنین هدف از این نرم افزار پوشش و ارائه معارف اسلامی قبل، حین و بعد از سفر حج شامل مسائل اجرایی کاروان، مسائل آموزشی مدیر کاروان (حدود 20 قطعه آموزشی)، مسائل آموزشی روحانی و معین یا معینه کاروان (20 قطعه در موضوعات مختلف)، مسائل آموزشی پزشک کاروان (حدود 25 قطعه فیلم و متن و عکس اموزشی)، تفسیر آیات و روایات مربوط به حج و زیارت (حدود 5 قطعه فیلم، عکس و متن مستند)، مهارت ها و سبک زندگی(حدود 20 قطعه فیلم، عکس و متن مستند)، کلام و عقاید(حدود 25 قطعه فیلم، عکس و متن مستند)، مسائل سیاسی و اجتماعی(حدود 10 قطعه فیلم، عکس و متن مستند)، احکام و مناسک(حدود 25قطعه فیلم، عکس و متن مستند)، اخلاق و آداب (حدود 15 قطعه فیلم، عکس و متن مستند)، اسرار و معارف حج(حدود 20 قطعه فیلم، عکس و متن مستند) و تاریخ و اماکن مذهبی مکه و مدینه (حدود 50 قطعه فیلم، عکس و متن مستند) می‌شود.

حجت الاسلام اخویان خاطرنشان کرد: در این نرم افزار موضوعاتی همچون مسجد النبی، روضه منوره، مسجد الحرام، یارت دوره، موزه های مکه و مدینه، بقیع، قبرستان ابوطالب، مشاعر، تذکرات کاروان در ایران، مکه و مدینه، کتابخانه، دعاها و زیارات، طرح یاوران و مودت، بارگزاری فرم های مورد نیاز کارگزاران و اخبار روزانه ( بیشتر از 30 خبر از همایش ها و جلسات متمرکز کاروانی) گنجانده شده است.

وی افزود: تلاوت های روزانه ترتیل آیات و قرائت قرآن و دعا، حدیث و سخن روز مرتبط، مناجات یا مداحی یا زیارت روز، مدیریت معنوی سفر مثل ختم صلوات و قران، احکام و مناسک روز، سخنرانی روز، طرح مسابقه روزانه، معرفی کتاب، معرفی نرم افزارها و لوح های فشرده مناسب، معرفی یک مکان زیارتی از مکه یا مدینه، معرفی یک عمل مناسکی و اسرار و معارف آن و یک تذکر امنیتی و اجرایی در این نرم افزار وجود دارد. همچنین احکام و مناسک، امور اجرایی، امور بهداشتی و پزشکی، اسرار و معارف، تاریخ و اماکن، اخلاق و آداب سفر از دیگر امکانات به کار برده شده در این نرم افزار به شمار می آید.

گفتنی است، اپلیکیشن به گونه ای طراحی شود که به صورت آپشنال مطالب انتخابی برای شبکه های اجتماعی ارسال گردد. این نرم افزار می تواند ارتباط مستمری بعد از ایام و موسم حج با زائران و حجاج داشته باشد و حلقه وصل میان آنها و بعثه باشد.از مزیت های این نرم افزار پوشش و ارتباط با زائران و حجاج بیت الله قبل، حین و بعد از سفر است.

علاقه مندان می توانند این نرم افزار را از طربق آدرس http://hajj.ir/apps و http://amoozesh.hajj.ir/ دریافت کنند.
امتیاز به خبر :

ارسال نظرات

نام

ایمیل

وب سایت

نظرات شما

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.