پایگاه اطلاع رسانی

سازمان حج و زیارت

رئیس سازمان‌حج و زیارت : روز قدس بیانی متفاوت از حقیقت وجودی اتحاد مسلمانان علیه صهیونیزم است

رئیس سازمان‌حج و زیارت : روز قدس بیانی متفاوت از حقیقت وجودی اتحاد مسلمانان علیه صهیونیزم است
رئیس سازمان حج و زیارت گفت : روز قدس؛ نماد وحدت و مقاومت و بیانی متفاوت از حقیقت وجودی اتحاد مسلمانان و همگامی آنها علیه اجماع شوم استکبار و صهیونیزم و اینک معامله نکبت بار قرن است.
به گزارش روابط عمومی سازمان حج وزیارت، علی رضا رشیدیان در پیامی به مناسبت روز جهانی قدس و سالروز آزادی خرمشهر با گرامیداشت یاد و خاطره هزاران هزار شهید دفاع مقدس و بیش از آن عملیات بیت المقدس در فتح خرمشهر و شهدای جبهه مقاومت از جمله سردار شهید حاج قاسم سلیمانی افزود : امروز در کنار شما ملت آزاده بر عهد و پیمان الهی مان با امام (ره)و شهدا از جمله شهدای مقاومت و حمایت وهمراهی ملت آزاده فلسطین پای می فشاریم.

متن کامل این پیام به شرح زیر می باشد :
روز قدس؛ نماد وحدت و مقاومت و بیانی متفاوت از حقیقت وجودی اتحاد مسلمانان و همگامی آنها علیه اجماع شوم استکبار و صهیونیزم و اینک معامله نکبت بار قرن است.
روزی که چون تابلویی از شعله های سوزان خشم مردان و زنان رنج کشیده فلسطین علیه بربریت و توحش اشغالگران قدس است تا مظلومان عالم همه نفرت و انزجارشان را بر سر اسرائیل و آمریکا آوار کنند.
روزی که یادگار ماندگاری از بنیانگذار فقید انقلاب اسلامی است که با نگاهی ژرف و بینشی عمیق به منظور حمایت از ملت مظلوم فلسطین و آزادی قدس شریف؛ این خاک ایمان ساز و پیامبر خیز از داوود ، اسحاق و یعقوب تا موسی ، هارون و ابراهیم خلیل بنا نهاده شد.
خاکی که به قدوم انبیاالله از جمله خاتم الانبیا محمد مصطفی (ص) متبرک شد ،از این رو امروز ملت فلسطین، تمامی آزادگان جهان از هر کیش و آیینی را در کنار خود دارد و در این روز یکصدا و یکدل مقاومت و ایستادگی را در کنار این ملت مظلوم تا آزادی قدس شریف فریاد می کنند.
مقاومتی که از درختان ریشه دار زیتون این خاک مقدس تا نخل های برافراشته و آزاده خرمشهر ایران زمین پیوند خورده و مفهومی تازه از ایمان و مقاومت را ترجمان شد و نوری شد بر تارک تاریخ ایستادگی آزادگان جهان و فلسطین .
آری امروز روز قدس است نماد ایستادگی ومقاومت ملت فلسطین اما روزی دیگر است برای آزادگان جهان و بیش و پیش از آن ایرانیان سربلند آنگاه که در صبح سوم خرداد ماه روز افتخار،سربلندی،عزت وآزادگی ملت ایران ؛ ایمان و ایثاربه ثمر نشست و خاک غصب شده این سرزمین، خرمشهر ؛ شهر خون و قیام خاکی که وجب به وجبش با خون شقایق های عاشق فرش شده ، آزاد شد.
آری قرنهاست که مقاومت ملت آزاد ایران قصه روزها و شبهای جهانیان است و این سرزمین سرافراز به یمن جانفشانی های مردمان آزاده اش از آرش ، کاوه و رستم های افسانه ای گرفته تا جهان آراها، باقری ها ، صیادها و فهمیده ها هماره سربلند و با افتخار و آزاد ایستاده است.
آری مقاومت جلوه ای ناتمام از وجود مردمان ایران زمین است آنانکه مردان مقاومش نه تنها خاک این سرزمین را حراست کردند که تا لبنان و فلسطین وشامات وعراق و افغانستان حضورشان روشنی بخش جان های رنج کشیده مظلومان عالم شد مردانی زمینی با دلهایی بزرگ و آسمانی از چمرانها تا بزرگ مرد مقاومت حاج قاسم سلیمانی که اینک در وجود تک تک جوانان آزاده این سرزمین و آزادگان جهان روییده است.
امروز مقاومت حاج قاسم سلیمانی ها ، مظهر و الگوی همه مظلومان جهان از جمله فلسطینیان است که در میان بیم و امیدی که خاورمیانه و جهان را در این روزهای سخت بیماری کرونا و بیش و پیش از آن بیماری قدرت های استکباری در استبداد و استیلا بر ملت های مظلوم فراگرفته ، روز به روز قدرتمندتر و تنومندتر می شود.
ملت ما امسال نیز چون گذشته با تبعیت از آرمان‌های بلند حضرت امام خمینی (ره) ورهبر معظم انقلاب و حفظ این یادگار مانا در تاریخ این نظام و سرزمین تا آزادی ملت فلسطین و قدس شریف این حضور آگاهانه همراه با انزجار و نفرت از رژیم صهیونیستی و پشتیبانی از ملت مظلوم فلسطین را سالگرد چهل و یکمین سالگرد این روز پاس می دارند و همراهی خود را با همه وجود اعلام می دارند.
اینجانب به عنوان خادم کوچک شما در سازمان حج و زیارت یاد و خاطره هزاران هزار شهید دفاع مقدس و بیش از آن عملیات بیت المقدس در فتح خرمشهر و شهدای جبهه مقاومت از جمله سردار شهید حاج قاسم سلیمانی را پاس می دارم و در کنار شما ملت آزاده بر عهد و پیمان الهی مان با امام(ره)، رهبر معظم انقلاب و شهدا از جمله شهدای مقاومت و حمایت وهمراهی ملت آزاده فلسطین پای می فشاریم .
امتیاز به خبر :