پایگاه اطلاع رسانی

سازمان حج و زیارت

بزرگداشت شهدای حج و منا دربهشت زهرا(س)

بزرگداشت شهدای حج و منا دربهشت زهرا(س)
همزمان با هفته حج مسئولان حوزه حج و زیارت با حضور بر مزار شهدای فاجعه منا و شهدای حج خونین سال ۶۶ یاد و خاطره این شهیدان گرانقدر را گرامی داشتند.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی حج وزیارت , همزمان با ششمین روز از هفته حج، حجت الاسلام والمسلمین سید عبدالفتاح نواب نماینده ولی فقیه و سرپرست حجاج ایرانی و آقای علی رضا رشیدیان رئیس سازمان حج و زیارت به همراه جمعی از معاونین خود امروز بر مزار شهدای مسجدالحرام و فاجعه منا و شهدای حج خونین سال ۶۶ در بهشت زهرا (س) حضور یافته و برای ارواح طیبه‌ی شهدا علوّ درجات از درگاه خداوند متعال مسئلت کردند.
بر پایه این گزارش، مسئولان حوزه حج و زیارت برمزار شهیدان مسجدالحرام و فاجعه منا و حج خونین 66 با نثار گل و قرائت فاتحه یاد و خاطره این شهیدان با اخلاص را گرامی داشتند.
فاجعه تلخ منا درحج تمتع سال 1394 روز پنجشنبه دوم مهرماه همزمان با روزعید قربان رخ داد و منجر به جان باختن جمعی از مسلمانان کشورهای مختلف دنیا درسرزمین منی در کشور عربستان شد که در این میان بیش از 460 نفر از حاجیان کشورمان نیز با لباس احرام به فیض شهادت نائل آمدند.
سرپرست حجاج ایرانی و رئیس سازمان حج و زیارت همچنین همزمان با هفته قوه قضائیه درمرقد شهدای هفتم تیر و دولت و گلزار شهدای بهشت زهرا (س)حضور یافته و از مقام شامخ شهیدان والامقام بهشتی، رجایی، باهنر و دیگر شهیدان بزرگوار تجلیل کردند.
مسئولان حوزه حج وزیارت همچنین با حضور بر مزار شهیدان گمنام مدافع حرم و شهیدان آتش نشان با قرائت فاتحه ونثار گل، یاد و خاطره این شهیدان گرانقدر را گرامی داشتند.
امتیاز به خبر :

عکسهای مرتبط

ارسال نظرات

نام

ایمیل

وب سایت

نظرات شما

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.