پایگاه اطلاع رسانی

سازمان حج و زیارت

معاون عتبات عالیات سازمان حج و زیارت:

اخبار ضدونقیض برخی رسانه های زرد در خصوص عتبات صحت ندارد/اعزام به عتبات منوط به تاییدیه ستاد ملی مقابله با کرونا است

اخبار ضدونقیض برخی رسانه های زرد در خصوص عتبات صحت ندارد/اعزام به عتبات منوط به تاییدیه ستاد ملی مقابله با کرونا است
معاون عتبات عالیات سازمان حج و زیارت ضمن تکذیب برخی اخبار ضدونقیض درخصوص تاریخ از سرگیری اعزام ها به عتبات عالیات گفت: طبق تاکیدات ریاست محترم سازمان حج و زیارت مبنی بر توجه به سلامت زائران، از سرگیری اعزام ها منوط به تاییدیه ستاد ملی مقابله با کرونا است.
به گزارش روابط عمومی سازمان حج و زیارت؛ حجت الاسلام والمسلمین صحبت الله رحمانی با اشاره به چشم انتظاری متقاضیان سفر به عتبات عالیات به ویژه در ماه رجب و شعبان اظهار کرد: سازمان حج و زیارت همواره بر زیارت همراه با کیفیت، معنویت، حفظ عزت، کرامت، امنیت و به ویژه سلامت تاکید داشته و این مهم در برنامه ریزی های صورت گرفته هم لحاظ شده است.
وی با بیان اینکه طی یکسال گذشته سفرهای زیارتی به عتبات عالیات به دلیل بحران کرونا تعطیل شده، گفت: بعد از شیوع این بحران، دستورالعمل بهداشتی کاملی از سوی کارشناسان وزارت بهداشت، سازمان حج و زیارت و هیئت پزشکی تهیه شد که بعد از تدوین در اختیار وزارت بهداشت و وزارت خارجه کشورمان و کشور میزبان قرار گرفته است تا در صورت از سرگیری اعزام ها این مهم مورد توجه جدی قرار گیرد اما هنوز ستاد ملی مقابله با کرونا پاسخ نهایی درباره اعزام ها را نداده و راه اندازی مجدد سفرها نیز منوط به تاییدیه ستاد است.

معاون عتبات عالیات سازمان حج و زیارت تصریح کرد: در حال حاضر نیز بررسی از سرگیری اعزام ها به عتبات عالیات منوط به تاییدیه نهایی ستاد ملی مقابله با کرونا است که امیدواریم با اهتمام به رعایت شیوه نامه های تدوین شده و از طرفی اشتیاق وصف ناپذیر مردم به این زیارت پربرکت و معنوی، شاهد اعزام مجدد زائران به اعتاب مقدسه باشیم.

وی تاکید کرد: در صورت تاییدیه ستاد ملی مقابله با کرونا برای از سرگیری سفرهای زیارتی به عتبات عالیات، برنامه های دقیقی از حیث امکانات و توجه به سلامت زائران در رفت و بازگشت تدوین شده که امیدواریم این مهم مورد توجه قرار گیرد.

معاون عتبات عالیات سازمان حج و زیارت تاکید کرد: همانطور که پیش تر اعلام شده از سرگیری اعزام ها منوط به تایید نهایی ستاد ملی مقابله با کرونا است و در صورت مشخص شدن این موضوع، اطلاع رسانی دقیقی از سوی سازمان حج و زیارت انجام می گیرد و مردم به اخبار ضدونقیض برخی رسانه ها و شایعات توجه ننمایند.
امتیاز به خبر :

ارسال نظرات

نام

ایمیل

وب سایت

نظرات شما

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.