پایگاه اطلاع رسانی

سازمان حج و زیارت

گزارش 2 کارگروه از کارگروههای بازنگری فرآیندهای اجرایی سازمان حج و زیارت در شورای برنامه ریزی و هماهنگی بعثه مقام معظم رهبری

گزارش 2 کارگروه از کارگروههای بازنگری فرآیندهای اجرایی سازمان حج و زیارت در شورای برنامه ریزی و هماهنگی بعثه مقام معظم رهبری
درنشست شورای برنامه‌ریزی و هماهنگی بعثه مقام معظم رهبری و سازمان حج و زیارت، گزارش 2 کارگروه از کارگروههای بازنگری فرآیندهای اجرایی سازمان ارائه شد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی حج و زیارت، نشست شورای برنامه‌ریزی بعثه مقام معظم رهبری و سازمان حج و زیارت به ریاست حجت الاسلام والمسلمین سید عبدالفتاح نواب نماینده ولی فقیه درامور حج و زیارت و سرپرست حجاج ایرانی تشکیل شد.
دراین جلسه آقایان داود باقری مسئول هماهنگی دبیرخانه کارگروه‌های 21 گانه بازنگری فرآیندهای اجرایی درحوزه حج و زیارت ، مرتضی آقایی مسئول کارگروه بازنگری فرآیندهای حوزه تغذیه و تدارکات و دکتر جواد شیخ‌زاده مسئول کارگروه بازنگری شیوه ارائه خدمات پزشکی در حج و عتبات عالیات گزارش این دو کار گروه را ارائه و تصریح کردند: این گزارش‌ها با مشورت و تبادل نظر و برگزاری جلسات کارشناسی با حضور صاحب‌نظران این دو حوزه تهیه شده و حرکت به سمت ارائه خدمات هوشمند حج مورد توجه بوده است.
آقای اکبر رضایی معاون امور حج و عمره سازمان حج و زیارت دراین باره افزود: در اصلاحات صورت گرفته، شرایط پیش‌رو مدنظر قرار گرفته و برنامه‌ریزی‌ها منحصر به حج آینده نیست.
آقای علی رضا رشیدیان رئیس سازمان حج و زیارت نیز در ادامه این جلسه با بیان اینکه هدف از این اقدامات یکپارچگی عملیات حج است، اظهار کرد: جمع بندی‌های صورت گرفته حاصل جلسات و نظرات کارشناسی است و باید به سمتی برویم که خدمات مطلوب‌تر را با تعداد کارگزاران کمتر ارائه دهیم.
برپایه این گزارش، دراین جلسه نماینده ولی فقیه در امور حج و زیارت با بیان اینکه گسترش تعامل و هماهنگی میان واحدهای ارائه دهنده خدمات، رضایت بیشتر زائران را در پی خواهد داشت، تاکید کرد: با اقداماتی که صورت خواهد گرفت، برنامه‌های حوزه حج و زیارت بهینه‌سازی و امور اجرایی به صورت بهتر و موفق‌تر انجام خواهد شد.
وی از حاضران خواست دستورالعمل‌ها و آئین‌نامه های لازم را نیز تهیه کنند تا در اجرا مشکلی بوجود نیاید.
حجت الاسلام والمسلمین نواب هم در این نشست از کارگزاران و خادمان حج و زیارت که از روزجمعه گذشته کار پخت و توزیع غذای گرم برای زلزله زدگان سی سخت در کهکیلویه و بویر احمد را آغاز کرده‌اند، تقدیر کرد و حضور کارگزاران حوزه حج و زیارت درکارهای عام المنفعه ، پخت غذا برای بیماران کرونایی و طرح شهید سلیمانی را اقدامی پسندیده توصیف کرد.
رئیس سازمان حج وزیارت نیز افزود: با توجه به شرایط کرونایی، روزانه حدود 2700 پرس غذا مطابق با دستورالعمل‌های بهداشتی پخت، بسته بندی و بین زلزله‌زدگان توزیع می‌شود و کمک‌های غیرنقدی که از دفاتر کارگزاری و مدیریت‌های حج و زیارت استان‌ها ارسال می‌شود نیز با هماهنگی استانداری و ستاد مدیریت بحران استان بین خانوارهای زلزله‌زده توزیع می‌گردد.
امتیاز به خبر :

ارسال نظرات

نام

ایمیل

وب سایت

نظرات شما

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.