پایگاه اطلاع رسانی

سازمان حج و زیارت

با حضور رئیس سازمان حج و زیارت ؛

یادمان شهدای حج در بهشت زهرا (س) تهران رونمایی شد

یادمان شهدای حج در بهشت زهرا (س) تهران رونمایی شد

یادمان شهدای حج ( مکه و منا) طی مراسمی با حضور رئیس سازمان حج و زیارت و مدیرعامل سازمان بهشت زهرا (س) با توجه به شرایط کرونایی و به منظور رعایت دستورالعمل های ستاد ملی مدیریت کرونا بدون حضور خانواده معظم شهدا و سایر میهمانان مدعو امروز چهارشنبه 25 فروردین ماه رونمایی شد.

به گزارش روابط عمومی سازمان حج و زیارت؛ در این مراسم که پیش از این قرار بود با حضور و سخنرانی نماینده ولی فقیه در امور حج و زیارت،رئیس سازمان بنیاد شهید و امور ایثارگران و شهردار تهران برگزار شود به دلیل وضعیت قرمز کرونایی تهران محدود شد و پیام این مقامات در مراسم رونمایی قرائت گردید.


**ما در زنده نگه داشتن یاد و خاطره شهدای حج مسئولیم
رئیس سازمان حج و زیارت در این مراسم گفت :حادثه شهادت ضیوف الرحمن در مکه و منا داغی سنگین نه تنها برای ملت ایران بلکه برای بسیاری از ملت های مسلمانی بوده که در این حوادث آسیب دیدند.
علی رضا رشیدیان افزود : فاجعه ای که منجر به شهادت هزاران میهمان مُحرم خانه خدا شد و زخم و درد آن نه تنها برای خانواده های معظم شهدا که در جان و روح مسلمانان همچنان باقی است.
وی عنوان کرد : فاجعه ای که به تاکید مقام معظم رهبری برای روشنگری و حفظ ویاد شهدای عالی مقام و عدم تکرار آن نباید فراموش شودضمن آنکه ما در تمامی مذاکرات خود پیگیر روشن شدن ابعاد و علل این فاجعه و حقوق خانواده معظم شهدا از طرف عربستانی هستیم .


وی ادامه داد : در راستای بزرگداشت شهدای گرانقدر این حوادث و مهاجران الی الله که در گرمای سوزان صحرای منا در ازدحام انبوه جمعیت زائران به یاد لب عطشان اباعبدالله (ع) و یا ذکر یا حسین (ع) و یا ابوالفضل عروج کردند استانداران و شهرداران کشور ضمن نامگذاری میادین و خیابان هایی در جای جای ایران زمین ، المان ها و نمادهای ویژه ای ساخته و نصب شده تا یاد و نام آنها هماره مانا باشد.
وی اظهار کرد : اینک نیز یادمانی که قرار بوددر تهران مدت ها قبل برای شهدای مکه ومنا طراحی و ساخته شود، در بهشت زهرا (س) رونمایی شد؛ المانی که توسط تعدادی از جوانان عضو بنیاد نخبگان از بین طرح های مختلف با هماهنگی نماینده ولی فقیه در امور
حج و زیارت انتخاب و اجرایی شد و با مشارکت شهرداری تهران و بنیاد شهید و امور ایثارگران و سازمان بهشت زهرا (س) پس از بررسی های لازم در فضای بسیار مناسبی بین مرقد مطهر امام (ره) که احیاگر حج ابراهیمی بودند و مزار شهدا که تعدادی از شهدای مظلوم منا هم در این محل دفن شده اند ، استقرار یافت.