پایگاه اطلاع رسانی

سازمان حج و زیارت

با کاروان حج 1401/

رییس سازمان حج وزیارت : ۱۱۰۰۰ حاجی ایرانی وارد سرزمین وحی شدند / زایران مدینه قبل در حال عزیمت به مکه مکرمه هستند

رییس سازمان حج وزیارت : ۱۱۰۰۰ حاجی ایرانی وارد سرزمین وحی شدند / زایران مدینه قبل در حال عزیمت به مکه مکرمه هستند
رییس سازمان حج وزیارت از ورود بیش از ۱۱ هزار زایر ایرانی به سرزمین وحی خبر داد و گفت: عزیمت زایران مدینه قبل به مکه مکرمه از روز گذشته (جمعه ۲۷ خرداد ماه) آغاز شده است.
به گزارش روابط عمومی سازمان حج وزیارت؛ دکتر سید صادق حسینی عصر روز شنبه با حضور در مسجد شجره از نزدیک با زایرانی که از مدینه منوره قصد عزیمت به مکه مکرمه را دارند دیدار و گفتگو کرد .
وی با بیان اینکه مسجد شجره میقات عاشقانی است که از مدینه به سوی مکه رهسپار می شوند گفت: زایران در این محل لبیک گویان عازم مکه مکرمه می شوند که برای همه این عزیزان آرزوی زیارتی همراه با معنویت و عشق را داریم.
وی افزود: تا امروز شنبه بیش از ۱۱ هزار نفر زایر وارد سرزمین وحی شده اند که بخش اعظمی از این عزیزان وارد فرودگاه مدینه شده اندو ۵ شب را در این شهر اقامت دارند؛ بخش دیگری از زایران نیز از فرودگاه جده وارد کشور عربستان شده اند .
رییس سازمان حج وزیارت با بیان اینکه نیمی از زایران مدینه قبل و نیمی دیگر مدینه بعد هستند تاکید کرد : عزیمت زایران مدینه قبل به مکه مکرمه از روز گذشته آغاز شده و امروز هم ادامه یافته است و در طی روزهای آتی نیز به ترتیب زایرانی که ۵ شب را در مدینه اقامت کرده اند بعد از احرام بستن در میقات شجره عازم مکه می شوند تا عمره تمتع به جای آورند .
حسینی با اشاره به اقدامات اجرایی در حج تمتع ۱۴۰۱ گفت: با وجود زمان بسیار اندک برای اقدامات اجرایی و تاخیر در زمان اعزام عوامل به عربستان، تمامی کارها به خوبی و در مدت زمان محدود انجام گرفت و هیچ مشکلی در راستای تغذیه، تدارکات، نقل و ........وجود ندارد و همکاران به صورت جهادی تمامی کارها را به پیش یرده اند.

امتیاز به خبر :

ارسال نظرات

نام

ایمیل

وب سایت

نظرات شما

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.