پایگاه اطلاع رسانی

سازمان حج و زیارت

با کاروان حج ۱۴۰۱/

حمل و نقل درون شهری و برون شهری حاجیان ایرانی چگونه است؟

حمل و نقل درون شهری و برون شهری حاجیان ایرانی چگونه است؟
حمل و نقل درون شهری و برون شهری یکی از مهمترین بخش های عملیات اجرایی حج تمتع می باشد که در حج امسال سعی شده از بهترین و با کیفیت ترین اتوبوس ها استفاده شود.
به گزارش روابط عمومی سازمان حج و زیارت؛ در حج تمتع 1401 حدود 39 هزار و 600 زائر از ایران در موسم حضور می یابند که اعزام این افراد از روز 22 خرداد ماه آغاز شده و تا روز سیزدهم تیر ماه ادامه می یابد.
در همین راستا دست اندرکاران حج و زیارت چند روز قبل از شروع عملیات حج ، علیرغم اعلام دیرهنگام عربستان، به سرعت و بعد از دریافت روادید عازم کشور میزبان شدند و شرایط لازم اعم از اسکان، تغذیه و تدارکات، حمل و نقل و ... را فراهم آوردند.
سازمان حج و زیارت سعی کرده از مطلوب ترین و مناسبت ترین خدمات در حوزه نقل درون و برون شهری بهره بگیرد تا دغدغه ای به جهت سلامت و امنیت سفر حجاج وجود نداشته باشد.
حمل و نقل برون شهری زائران را از فرودگاه به هتل های محل اسکان منتقل می کند و همچنین کار انتقال زائران از مدینه به مکه یا بالعکس را برعهده دارد؛ اما حمل و نقل درون شهری که در شهر مکه فعال است و بدلیل دور بودن هتل ها تا مسجدالحرام ایجاد شده است زائران را از هتل به مسجدالحرام و بالعکس منتقل می کند.
زیارت دوره و انتقال زائران به عرفات و منا نیز از دیگر وظایف واحد حمل و نقل است .
حمل و نقل درون شهری در مدینه منوره فعالیتی ندارد چراکه هتل های مدینه در نزدیکی حرم قرار دارد و تنها چند دقیقه تا مسجدالنبی و بقیع فاصله دارد اما هتل های مکه مکرمه فاصله زیادی تا حرم دارد بنابراین زائران باید از حمل و نقل درون شهری بهره بگیرند.
مدل تمامی اتوبوس های حج تمتع امسال 2020و 2021 است و از کیفیت بسیار مناسبی برخوردار است و این مهم با زحمت دست اندرکاران حج و زیارت فراهم شده است.
امتیاز به خبر :

عکسهای مرتبط

ارسال نظرات

نام

ایمیل

وب سایت

نظرات شما

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.