پایگاه اطلاع رسانی

سازمان حج و زیارت

معاون وزیر و رئیس سازمان حج و زیارت

سند تعالی حج و زیارت نقشه راه سازمان خواهد بود

سند تعالی حج و زیارت نقشه راه سازمان خواهد بود

 رییس سازمان حج و زیارت: تدوین سند تعالی حج و زیارت که با محوریت بعثه مقام معظم رهبری انجام می گیرد، در حال تکمیل است و این سند نقشه راه خواهد بود

مهندس سعید اوحدی معاون وزیر و ریاست سازمان حج و زیارت در این مراسم گفت: نمیدانم خداوند تقدیر ما را چگونه رقم می زند. پنجم شهریور ماه در چنین شبی بود که از اسارت آزاد شدم و نمیدانم این چه تقدیری است که امروز در چنین روزی مسئولیت ریاست سازمان حج و زیارت و خدمت به زوار بیت الله الحرام و زائران حسینی بر دوش من قرار داده شده است که لازم است شکرگزار این توفیقات الهی باشم.

مهندس اوحدی در ادامه گفت: اکنون  در آستانه هفته حج هستیم که پیشاپیش به همه کارگزاران عزیز تبریک عرض می کنم.  خداوند را شاکرم که برنامه ریزی های حج امسال به نحو احسن صورت گرفته است و من دست همه عزیزان و دست اندرکاران، مدیران و کارگزاران و صاحبنظران این حوزه را می فشارم که ما را در خدمتگزاری به زوار یاری کنند. خداوند توفیق خدمت به بندگانش می دهد اما لیاقت این توفیق به دعای شما دوستان حاصل می‌شود.
وی به ذکر حدیثی از امام صادق(ع) پرداخت  که ایشان می فرمایند: اگر خداوند توفیقی را به انسانی عطا کرد و شناخت درونی به آن توفیق در وی ایجاد شد، انسان شکر نعمت را بجا می‌آورد. به عبارتی شناخت مسئولیت و بصیرتی که در کلام مقام معظم رهبری بر آن تأکید می شود از مصادیق بزرگ شکرگزاری نعمت های خداوند است.
اوحدی در ادامه افزود: ما نیز از خداوند می خواهیم این توفیق را به ما عنایت کند که شکرگزار نعمت خدمتگزاری به زوار باشیم که دراین صورت برکات الهی در زندگی‌مان فزونی خواهد یافت و از ملزومات این امر انسجام، همدلی و بروز خلاقیت بدنه سازمان حج و زیارت و بعثه مقام معظم رهبری است.
رئیس جدید سازمان حج و زیارت تصریح کرد: : تدوین سند تعالی حج و زیارت با کمک افراد باسابقه این عرصه و کارشناسان بعثه با کمک روسای قبلی و همچنین مسئولان بعثه و کارشناسان حج در حال تکمیل است که امیدواریم بتوانیم مکانیزم و راهبردها و راهکارهای اجرایی تحقق سند تعالی حج و زیارت را برنامه ریزی کرده که این امر راهگشای ما در سازمان حج و زیارت در راستای اجرای دقیق برنامه‌ها خواهد بود.
اوحدی همچنین با اشاره به حضور مهدی جهانگیری رئيس هيأت مديره شركت سرمايه‌گذاري ايران‌گردي و جهانگردي (سمگا) در این مراسم که خودش نیز عضوی هیأت مدیره این شرکت است،‌ گفت:‌ قول می‌دهیم که ترمینال حجاج فرودگاه امام خمینی(ره) برای رفاه بیشتر حجاج و معتمرین تا دو سال آینده مورد بهره برداری قرار گیرد.

مهندس اوحدی  گفت:‌ دیروز شرف‌یاب حضور آقای موسوی شدم و با اجازه ایشان این مسئولیت را قبول کردم. وی در خاتمه از زحمات و تلاش های دکتر موسوی رییس سابق سازمان حج و زیارت تقدیر و تشکر کرد.

دکتر موسوی رئیس سابق حج و زیارت هم در این مراسم ضمن تشکر از وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی بدلیل اینکه این بار سنگین مسئولیت را از دوشش برداشته است ، جهت تقدیر از همکاران سازمان حج و زیارت به بیان خدمات یکسال گذشته پرداخت و برای آقای اوحدی آرزوی موفقیت کرد.


روابط عمومی امتیاز به خبر :

ارسال نظرات

نام

ایمیل

وب سایت

نظرات شما

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.