پایگاه اطلاع رسانی

سازمان حج و زیارت

رییس سازمان حج و زیارت

برگشت 900 هزار تومان به حساب زائران حج تمتع 92

برگشت 900 هزار تومان به حساب زائران حج تمتع 92
نشست خبری مشترک نماینده ولی فقیه در امور حج و زیارت با همراهی معاون وزیر و رییس سازمان حج و زیارت بعدازظهر روز یکشنبه 17 شهریور 92 با حضور اصحاب رسانه در محل سالن کنفرانس بعثه مقام معظم رهبری برگزار شد.
مهندس سعید اوحدی رییس سازمان حج و زیارت در این نشست گفت: با برگزاری کارگروه های مشترک سازمان حج و بعثه مقام معظم رهبری و بر اساس جلسات کارشناسی متعدد صورت گرفته در خصوص مبلغ ما به التفاوت  پرداختی زائران حج تمتع سالجاری، قرار بر این شد مبلغ 900 هزار تومان به حجاج عزیز بازگردانده شود که این مبلغ فردا به حساب زائران واریز خواهد شد.
رییس سازمان حج و زیارت اظهار داشت: در حج سالجاری برای اولین بار بعد از شش سال تمام پروازهای مدینه قبل، از ایستگاه های پروازی کشور به مقصد فرودگاه مدینه انجام خواهد گرفت و کلیه زائران پروازهای مدینه بعد مستقیماً از فرودگاه مدینه به سوی میهن اسلامی باز خواهند گشت که با این کار در وقت و هزینه زائران صرفه جویی قابل توجهی صورت خواهد گرفت.
وی یادآور شد: همچنین در حج امسال با رایزنی های صورت گرفته مبلغ 70 دلار برای بلیط هواپیما تخفیف گرفته ایم.
اوحدی خاطر نشان کرد: طبق توصیه نماینده محترم ولی فقیه در سازمان حج و زیارت  با صرفه جویی در هزینه های ستادی حج و بعثه و با تعدیل نیروهای خدمت رسان در عملیات حج توانسته ایم مبلغ 900 هزار تومان هزینه حج تمتع زائران  را کاهش دهیم که این مبلغ فردا به حساب زائران واریز می شود.
معاون وزیر فرهنگ و ارشاداسلامی گفت: قرار بود امروز جلسه مشترکی با مدیرعامل محترم بانک ملی داشته باشیم که این جلسه به فردا موکول شد. امیدواریم در جلسه ای که فردا خواهیم داشت با مساعدت بانک ملی مبلغ یک میلیون و یکصد هزار تومان دیگر نیز تا پیش از اعزام زائران به سرزمین وحی به حساب ایشان بازگردانده شود.
اوحدی در خصوص عرضه فیش های حج تمتع در فرابورس و خرید و فروش فیش های حج تاکید کرد: آنچه در بورس و فرابورس خرید و فروش می شود، کالاست و شایسته نیست به فیش حج زائری که سالها در انتظار بوده است به دید کالا نگاه کرد.
رییس سازمان حج و زیارت ادامه داد: کسانی که اولویت حج آنها در سالجاری اعلام شده و بهر دلیلی امسال به حج اعزام نمی شوند، با حفظ اولویت می توانند در موسم حج سال آتی به سرزمین وحی اعزام شوند.
وی یادآور شد: در حج امسال 64 هزار زائر در قالب 500 کاروان از 17 ایستگاه پروازی کشور به عربستان اعزام می شوند. 250 کاروان با پروازهای مدینه قبل و 250 کاروان با پرواز مدینه بعد به سرزمین وحی اعزام خواهند شد و زائران از 23 شهریور ماه 92 به مدینه منوره اعزام خواهند شد و آخرین گروه از زائران 18 آبانماه 92 به میهن اسلامی بازخواهند گشت.
مهندس اوحدی افزود: مدت اقامت زائران حج تمتع امسال 30 تا 36 روز خواهد بود که هزینه 30 روز اقامت از خود زائران دریافت خواهد شد و هزینه اقامت زائرانی که طبق برنامه ریزی سازمان حج و زیارت بایستی  بیش از 30 روز در عربستان اقامت داشته باشند توسط سازمان پرداخت می شود.
رییس سازمان حج و زیارت در خصوص هزینه های عمره مفرده بیان داشت: تمام تلاش ما حفظ کیفیت خدمت رسانی و مدیریت هزینه ها و قیمت هاست. سیاست ما این است که در عمره 92-93 با شروع مذاکرات و عقد قرارداد عمره شروط ما حاکم باشد و با تشکیل کارگروهی با هدف امکان سنجی شرایط عربستان سهمیه اعزام به عمره را 35 تا 40 درصد افزایش دهیم و امیدواریم قیمت ها در عمره آتی با حفظ کیفیت و مدیریت قیمتها بالاتر از گذشته نباشد.
مهندس اوحدی خاطر نشان کرد: بالاترین، عالی ترین و با کیفیت ترین خدمات بویژه در بخش پزشکی مربوط به زائران جمهوری اسلامی ایران است و از این حیث هیچ یک از کشورهای اسلامی در حج با ما قابل قیاس نیستند.
وی یادآور شد: در حج امسال 118 مطب تجهیز شده به صورت 24 ساعته در 92 هتل درخدمت زوار خواهند بود و در کنار آن دو بیمارستان بسیار مجهز در مکه و مدینه به زائران خدمت رسانی می کنند و برای اولین بار از پزشکان زن در هتل های با بیش از 1000 نفر زائر جهت خدمت رسانی پزشکی به بانوان حج گزار استفاده می شود.
رئیس سازمان حج و زیارت در خصوص انتقال پرواز زائران به فرودگاه امام خمینی(ره) افزود: زیرساختهای فرودگاه حضرت امام همین ترمینال فعلی است که انشاءالله در آینده با توسعه فرودگاه و اجرای طرح  پردیس زیارتی امکان خرید سوغات برای زائران در فرودگاه میسر شده و از بازارگردی ها در عربستان جلوگیری به عمل می آید و همچنین پارکینگی برای بدرقه کنندگان و استقبال کنندگان زائران تعبیه خواهد شد.
اوحدی ابراز امیدواری کرد: با پشتیبانی سازمان حج و زیارت و با هماهنگی بانک گردشگری طرح پردیس زیارتی فرودگاه امام خمینی(ره) تا سه سال آینده مورد بهره برداری قرار گیرد و امید است پروازهای عمره به مرور از آنجا انجام شود.
رییس سازمان حج و زیارت اعلام کرد: با توجه به فراخوان 300 اولویت اول فیشهای بانک ملت در عمره قبل،  اولویتهای بالای 300 در موسم عمره آتی فراخوانده می شوند.
 
روابط عمومی امتیاز به خبر :

ارسال نظرات

نام

ایمیل

وب سایت

نظرات شما

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.