پایگاه اطلاع رسانی

سازمان حج و زیارت

برگزاری همایش توجیهی اعضای ستادهای اجرایی حج 92

برگزاری همایش توجیهی اعضای ستادهای اجرایی حج 92

همایش توجیهی اعضای ستادهای اجرایی حج 92 و مدیران مجموعه های (هتل‌ها)  مکه و مدینه صبح امروز 18 شهریور 92 در سالن اجتماعات سازمان حج و زیارت با حضور مهندس سعید اوحدی معاون وزیر و رییس سازمان حج و زیارت برگزار شد.

سعید اوحدی در این نشست ضمن تبریک هفته حج و دهه کرامت و خیرمقدم و آرزوی توفیق برای جمیع خادمان ضیوف الرحمن بویژه اعضای ستادها و مدیران مجموعه‌ها با ذکر اهمیت شناخت جایگاه مقدس و قدردانی بخاطر برخورداری از نعمت پوشیدن کسوت با شرافت خدمتگزاری حجاج، بدنه مخلص همکاران مجرب سازمانی اعم از کارگزاران و کارکنان را سرمایه و ثروت و برکت و یک سرچشمه فیاض در مسیر تسهیل امور و ارائه الگوی مدیریت مشارکتی در جهت خدمت به زائران عزیز معرفی کرد.
وی ضمن دعوت مدیران مجموعه و ستادها به حفظ انسجام و اتحاد و سعه صدر و خوشرویی، وضعیت آمادگی اجرایی در آستانه تشرف حجاج را تشریح کرد و گفت: بر اساس زمان‌بندی تنظیمی از برنامه عقب نیستیم.
اوحدی افزود: مسئله تأمین ارز عملیات حج حل شده است. پروازهای ایستگاه تهران از فرودگاه مهرآباد انجام خواهد شد. ویزاهای کلیه کاروان‌های مدینه قبل تا پایان هفته جاری اخذ خواهد شد و تمامی تجهیزات لازم برای آشپزخانه‌های مرکزی ارسال شده است.
رئیس سازمان حج و زیارت اعلام کرد: نخستین گروه عوامل اجرایی و خدماتی حج 92 امشب به مدینه منوره اعزام خواهند شد.
معاون وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی اذعان داشت: آخرین حلقه ها در چرخه نظام مجموعه‌داری در حج امسال تکمیل خواهد شد که البته خلأ و کاستی‌های آن حتماً بایستی مورد بررسی قرار گیرد و در آینده بهبود یابد.
وی یادآور شد: پیش از این پزشکان در منا و عرفات برای ارائه خدمات پزشکی به حجاج در خیمه های آنها حضور پیدا می کردند ولی امسال چادر مخصوصی برای پزشکان در منا و عرفات تعبیه شده است.
رئیس سازمان حج و زیارت دیگربار تأکید کرد: جایگاه حج در نظام جمهوری اسلامی قطعاً از شئون بلافصل رهبری است و باید بدانیم از آنجایی که با فریضه مردم سروکار داریم باید در جهت رفع دغدغه های ایشان تلاش نماییم.
اوحدی در پایان از حل شبهه تعدد منابع بازرسی در موسم حج با هماهنگی و سعه صدر برادران بعثه مقام معظم رهبری خبر داد که آقایان اسماعیلی، شهسواری و رضوی در این زمینه تلاش فراوانی کردند.
در ادامه این دیدار غلامرضا رضایی معاون حج، عمره و عتبات سازمان حج و زیارت شرح وظایف مدیران مجموعه را از ایران تا مکه و مدینه، جده و مشاعر و بین راه برشمرد و به محدودیت‌های اداره امور حج و خصوصاً امکانات منا و عرفات اشاره کرد.
لازم بذکر است این همایش با حضور و سخنرانی رؤسای ستاد مکه و مدینه و تنی چند از مسئولان بخش‌های مختلف ستادهای عملیاتی حج 92 برگزار شد.
روابط عمومی امتیاز به خبر :

عکسهای مرتبط

ارسال نظرات

نام

ایمیل

وب سایت

نظرات شما

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.