پایگاه اطلاع رسانی

سازمان حج و زیارت

با راهیان حج ۱۴۰۲/

معاون حج وعمره سازمان: همه شرایط برای حج شایسته زایران ایرانی فراهم است

معاون حج وعمره سازمان: همه شرایط برای حج شایسته زایران ایرانی فراهم است
معاون امور حج و عمره سازمان حج و زیارت با بیان اینکه همه شرایط و خدمات اجرایی برای حج شایسته و در خور شان زایران عزیزمان فراهم است؛ بحمدالله پروازهای زایران ایرانی به جده نیز همانند مدینه منوره آغاز شده است.
به گزارش روابط عمومی سازمان حج وزیارت؛آقای غلامرضا رضایی در گفتگویی با رادیو به تبیین اقدامات صورت گرفته برای زایران حج امسال پرداخت و گفت: با تلاش های عوامل اجرایی و ستادی حج امسال، خوشبختانه تمام واحدهای ستادی در مکه مکرمه و مدینه منوره مستقر و فعالیت خود را انجام می دهند.
وی افزود:مرکز پزشکی حج وزیارت ، بخش حمل و نقل، اسکان،تغذیه و تدارکات و .....با جدیت در حال خدمت رسانی به زایران هستند و از هیچ تلاشی برای افزایش رضایتمندی زایران دریغ نمی کنند.
رضایی درباره شرایط کلی زایران نیز اظهار کرد: خدمات برابر برنامه ریزی ها در حال انجام است ؛ بحمدالله همه در سلامت هستند و با توجه به برنامه ریزی با طرف های قرارداد کشور میزبان برنامه های اجرایی در حال انجام است و حال و هوای معنوی خوبی را هم در میان زایران شاهد هستیم .
وی درباره همکاری کشور میزبان و تاثیر از سرگیری روابط دو کشور گفت:امسال همکاری و برخورد خوبی را از مسئولان عربستانی شاهد هستیم ؛ امیدواریم ثمره این روابط خوب و مثبت سیاسی بهره بردن بیشتر زائران از حج باشد و با خدمات بهتری که دریافت می کنند، با آرامش، امنیت و عزت اعمالشان را انجام دهند و با خاطره ای خوش به ایران برگردند.
معاون حج و عمره سازمان حج و زیارت درباره پروازهای صورت گرفته نیزتوضیح داد: پروازهای زایران از سوم خرداد ماه به فرودگاه مدینه منوره آغاز شد که پروازهای فرودگاه جده نیز از ساعت 3:40 بامداد سیزدهم خرداد کلید خورد و زایران «مدینه بعد» نیز وارد سرزمین وحی شدند.
رضایی با بیان اینکه امسال ، 87 هزارو 550 نفر از زایران کشورمان از ۲۱ ایستگاه پروازی به سرزمین وحی وارد می شوند ، گفت: مقصد زایران مدینه قبل فرودگاه مدینه و زایران مدینه بعد فرودگاه جده می باشد که زایران «مدینه بعد» به محض پیاده شدن از هواپیما با وسایط نقلیه تدارک دیده شده به جحفه انتقال داده می شوند که پس از محرم شدن وارد شهر مکه مکرمه خواهند شد .
رضایی تصریح کرد: زایران مدینه قبل نیز بعد از پنج شب حضور در مدینه النبی و پس از محرم شدن در میقات شجره رهسپار مکه می شوند که در حال حاضر نیز بخشی از آنها وارد این شهر شده اند.
وی افزود: تمامی پروازهای رفت تا یکم تیر ماه درنظر گرفته شده و پروازهای بازگشت نیز از سیزدهم تیرماه انجام می گیرد.
معاون حج و عمره سازمان حج وزیارت با بیان اینکه از آغاز پروازهای زایران ایرانی به مدینه ، روزانه ۱۰پرواز با ظرفیت حدود دو هزار تا دوهزار و پانصد نفر وارد عربستان شده اند گفت: با آغاز پروازهای جده که در روز نخست ۷پرواز زایران ایرانی را پذیرا بوده ، شاهد حضور پرشتاب تر و بیشتر زایران عزیز خواهیم بود.
وی افزود : عملیات بازگشت زایران نیز نهایتا ۲۳ روز طول می کشد و انشاالله حدود چهارم محرم تمام زایران عزیز به میهن اسلامی باز گشته اند.
امتیاز به خبر :

ارسال نظرات

نام

ایمیل

وب سایت

نظرات شما

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.