پایگاه اطلاع رسانی

سازمان حج و زیارت

اجرای وقوف اضطراری توسط مرکز پزشکی حج

اجرای وقوف اضطراری توسط مرکز پزشکی حج
رییس ستاد عملیات حج 91 مرکز پزشکی حج و زیارت با بیان اینکه مقدمات و تمهیدات لازم برای برخی از زائران که به دلیل برخی بیماری‌ها نمی‌توانند به همراه کاروان‌هایشان اعمال حج را انجام دهند تعبیه شده است گفت: این اعمال در قالب وقوف اضطراری توسط مرکز پزشکی حج و زیارت انجام شده است. ...

با بیان اینکه زائران بیمار در قالب وقوف اضطراری در ایام تشرف اعمال خود را به جا می‌آورند و تمهیدات لازم در این زمینه اندیشدیده شده است، گفت: اغلب این افراد کسانی هستند که یا در عربستان برایشان ضایعه‌ای پیش آمده یا بیماری‌شان در عربستان شدت پیدا کرده و بیشتر گروه بیماران قلبی و تنفسی در این کاروان قرار دارند.
 
معاون حج و عمره مرکزپزشکی حج و زیارت جمعیت هلال احمر در ادامه به کمیسیون وقوف اضطراری اشاره کرد و گفت: در این طرح بیماران بستری در بیمارستان و بیمارانی که به دلیل بیماری خاص به تشخیص کمیسیون وقوف، قادر به همراهی با کاروان خود نیستند. توسط آمبولانس به عرفات، مشعر و منی منتقل می‌شوند و چنانچه بعد از انجام اعمال وضعیت بیمار رضایت‌بخش بوده و پزشک کمیسیون آن را تأیید کند، زائر می‌تواند به کاروان خود ملحق شده و دیگر مناسک خود را انجام دهند اما اگر حال بیمار مساعد نباشد، مجددا به بیمارستان برگردانده می‌شود.
 
دنده‌بر تصریح کرد: مشتاقانی که به حج می‌آیند دوست دارند مُحرم شوند و یا حداقل روز عرفه در صحرای عرفات حضور داشته باشند، اما در مرکز پزشکی تعداد قابل توجهی از پرسنل در روز عرفه در بیمارستان و در کنار تخت بیماران برای آنان دعای عرفه امام‌حسین(ع) را قرائت می‌کنند.
 
رییس ستاد عملیات پزشکی حج تمتع 91 خاطرنشان کرد: چشم‌پوشی از انجام اعمال حج ایثار است و شیرینی این ایثار زمانی مزه می‌دهد که زائران بیمار با طیب خاطر از احرام بیرون بیایند و مطمئن شوند که پزشکان، پرستاران و روحانی کاروان و پرسنل مرکز پزشکی بر انجام صحیح اعمال و سلامت آنان مراقبت داشته‌اند.

 

مجید عبداللهی امتیاز به خبر :

ارسال نظرات

نام

ایمیل

وب سایت

نظرات شما

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.