پایگاه اطلاع رسانی

سازمان حج و زیارت

حضور 26500 زائر ایرانی حج تمتع در مکه مکرمه

حضور 26500 زائر ایرانی حج تمتع در مکه مکرمه
به گزارش روابط عمومی سازمان حج و زیارت از مکه مکرمه، تا ساعات پایانی روز دوشنبه  92/07/08،  40759 ایرانی در قالب 333 کاروان وارد عربستان شده اند. از این تعداد 28941 نفر در فرودگاه مدینه  و 11818 نفر در فرودگاه جده فرود آمده اند. هم اکنون 14228 نفر در مدینه بسر می برند و 26531 نفر در مکه حضور دارند. تا پایان عملیات رفت حجاج 500 کاروان توسط شرکتهای هواپیمایی ایران ایر، ماهان و سعودی ایر به عربستان منتقل خواهند شد که از 17 مهر کلیه آنها در مکه حضور خواهند داشت.
مسعود مجردی رئیس ستاد مکه در این‌خصوص افزود: توزیع خیمه های عرفات و منا توسط ستاد حج بین کاروانها از طریق مدیران مجموعه بموقع انجام خواهد پذیرفت. تعداد 300 دستگاه اتوبوس جدید کار انتقال حجاج بین هتل و بیت الله الحرام را انجام می دهند، همچنین بالغ بر 400 دستگاه اتوبوس روباز و روبسته برای انتقال حجاج به مشاعر مقدس بین روزهای هشتم تا دوازدهم ذیحجه فعالیت خواهند داشت.
براساس این گزارش، تاکنون 261965 غذا در مکه مکرمه توسط دو آشپزخانه مرکزی برای زائران ایرانی پخت و توزیع شده است.
این گزارش می‌افزاید: کوپن‌های قربانی از روز چهارشنبه 10 مهر از طریق مدیران در اختیار کاروان‌ها قرار خواهد گرفت. همچنین برنامه غذایی ایام تشریق با جزئیات آن تدوین شده است و مشکلاتی در ارتباط  با فشردگی و نوبت‌بندی کشورها در ایستگاه باب علی در نزدیکی بیت الله الحرام وجود داشت که با اضافه کردن اتوبوس و هماهنگی مسئولین سعودی در حال رفع می‌باشد.
لازم به ذکر است تا این لحظه سه نفر از زائران ایرانی حج تمتع سالجاری به رحمت خدا رفته‌اند.

امتیاز به خبر :

ارسال نظرات

نام

ایمیل

وب سایت

نظرات شما

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.