پایگاه اطلاع رسانی

سازمان حج و زیارت

نکات مهم در خصوص تحویل بار حجاج و انتقال آن به فرودگاه جده

نکات مهم در خصوص تحویل بار حجاج و انتقال آن به فرودگاه جده
زائران عزیز چند روز بعد از انجام اعمال حج تمتع شهر مکه را ترک گفته، آنها که قبلاً مدینه مشرف شده اند از طریق فرودگاه جده به ایران مراجعت می کنند وآنها که مدینه نرفته اند،از مکه به سمت مدینه منوره حرکت می کنند زیرا در حج امسال کلیه مدینه قبلی ها مستقیماً به فرودگاه مدینه وارد شدند،در این مقطع با همکاری یکدیگر انتقال بار و مسافر به فرودگاه جده و همچنین به شهر مدینه را برعهده دارند.
مدیریت فرودگاه جده دستور العملی در مورد نحوه تحویل بار زائران  از مقابل هتل و انتقال به فرودگاه تنظیم کرده است.نکات مهم این دستورالعمل چنین است:
1-مدیران کاروان عازم جده 72 ساعت قبل از پرواز بلیت و رسید بار (tag) را از دفاتر شرکتهای هواپیمایی در مکه دریافت می نمایند که بعضاً کاروانها در چند قسمت به ایران باز می گردند.
2-مسافرین می توانند فقط 2 عدد جامه دان مصوب هریک به وزن 20 کیلوگرم را تحویل بدهند.حمل بار غیر استاندارد و حجیم و بیش از حد مقرر ممنوع است.ضمناً یک کیف دستی به وزن 5 کیلوگرم قابل حمل می باشد که نباید اشیای ممنوعه در آن بگذارند. زائران محترم همچنین اشیای قیمتی  را داخل ساک ها نگذارند.
3-حداقل 36 ساعت قبل از پرواز کامیون حمل بار جلوی ساختمان مراجعه می کند ،لذا تحویل بار بصورت انفرادی در ترمینال حجاج ممنوع است.
4-حضور مسافران 6 ساعت قبل از پرواز در فرودگاه جده ضروری می باشد لذا خروج اتوبوسهای زائران از مکه مکرمه حداقل 8 ساعت قبل از پرواز خواهد بود.
5- براساس قوانین و به منظور حفظ ایمنی پرواز،مسافران خطوط  سعودی فقط می توانند آب زمزم "پروژه سقیا" را با خود به فرودگاه ببرند و تحویل دهند.
6-مدیران کاروان با ورود به محوطه فرودگاه جده به دفتر ستاد مراجعه و گذرنامه ها را توزیع می نمایند و یک وعده پذیرایی خواهند شدبنابراین  نیازی به آوردن مواد غذایی ندارند.
7-زائران در سطح فرودگاه مراقب وسایل خود باشند و از مجموعه فاصله نگیرند.
8-عوامل کاروان بایستی قبل از ترک ساختمان مکه وبعد از  پیاده شدن زائران به دقت ، محل وسایل را بازبینی نمایند.
9-چنانچه تاخیر پرواز وجود داشته باشد،از طریق ستاد حج به مدیر منطقه و مدیر کاروان اعلام خواهد شد.
10-افرادی که عمل جراحی انجام داده اند و در بدن آنها پلاتین ،باتری و یاترکش وجود دارد به دفتر ستاد مستقر در فرودگاه مراجعه نمایند.
باآرزوی حج مقبول-روابط عمومی ستادهای حج


امتیاز به خبر :

ارسال نظرات

نام

ایمیل

وب سایت

نظرات شما

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.