پایگاه اطلاع رسانی

سازمان حج و زیارت

رئیس سازمان حج و زیارت در نشست خبری در فرودگاه مهرآباد خبر داد

ثبت نام در کاروان های عمره از 15 محرم و ثبت نام در کاروان های حج تمتع از 17 ربیع الاول آغاز می شود

ثبت نام در کاروان های عمره از 15 محرم و ثبت نام در کاروان های حج تمتع از 17 ربیع الاول آغاز می شود

رئیس سازمان حج و زیارت : از 15 ماه محرم ثبت‌نام‌ کاروان های عمره شروع می شود و ثبت نام در کاروان های حج تمتع 93 از 17 ربیع الاول آغازشده و تا دهه فجر به پایان خواهد رسید.

سعید اوحدی پس از بازگشت از مراسم حج امسال در فرودگاه مهرآباد و در جمع خبرنگاران حاضر شد و گفت: حج امسال حج بسیار خوب و توام با آرامش بود و خدماتی که از طرف سازمان حج و زیارت ارائه شد باعث شد تا بهره‌گیری از ظرفیت معنوی سرزمین الهی افزایش پیدا کند.

وی ادامه داد: انسجام، یکپارچگی و همدلی سرلوحه حج امسال بود که با همکاری تمام ستادهای اجرایی و بعثه مقام معظم رهبری توانستیم به این مهم دست پیدا کنیم.

رئیس سازمان حج و زیارت ادامه داد: تا این لحظه 21 هزار نفر از حجاج ایرانی به کشور بازگشته‌اند و 25 هزار نفر در مکه مکرمه حضور دارند و بقیه حجاج در مدینه منوره بسر می برند.

اوحدی خاطرنشان کرد: از فردا پروازهای مدینه منوره شروع می‌شود که پروازهای برگشت مستقیما از فرودگاه مدینه انجام می‌شود و در این صورت زائران 14 ساعت بیشتر برای زیارت حرم شریف نبوی(ص) و ائمه مظلوم بقیع(ع) وقت پیدا می کنند.
اوحدی اظهار داشت: آمار تأخیرها در پروازهای امسال به طور میانگین 13 دقیقه بود و در پروازهای برگشت نیز تقریبا این وضعیت حفظ شده است که البته به دلیل حجم بالای پروازها ممکن است پروازهای برگشت با تأخیر بیشتری انجام شود.

اوحدی با اشاره به عمره سال آینده گفت: در ملاقات‌هایی که با وزیر حج عربستان داشتیم توانستیم سهمیه عمره را 50 افزایش دهیم و تلاش ما این است که در سال جاری حداقل 750 هزار نفر را اعزام کنیم.

رئیس سازمان حج و زیارت اظهار داشت: از پانزدهم ماه محرم ثبت‌نام‌  کاروان های عمره  آغاز شده  و ثبت نام کاروان های حج تمتع از 17 ربیع الاول آغاز و تا 22 بهمن ماه پایان می پذیرد و 50 درصد از ثبت‌نام‌های عمره کاملا به صورت اینترنتی انجام می‌شود.

وی افزود: در موسم حج امسال توانستیم آسیب‌شناسی خوبی انجام دهیم و این نوید را می‌دهیم که 85 درصد قراردادهای حج سال بعد امسال بسته شده است.

رئیس سازمان حج و زیارت افزود: همچنین 25 درصد از هتل‌هایی که از لحاظ امکانات اقامتی در موسم حج امسال بعضاً مشکلاتی داشتند از دایره خدمات خارج شدند و برای سال آینده هتل‌های جدیدی جایگزین آنها می‌شود. 


امتیاز به خبر :

ارسال نظرات

نام

ایمیل

وب سایت

نظرات شما

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.