پایگاه اطلاع رسانی

سازمان حج و زیارت

افزایش 50 درصدی اعزام به عتبات/امکان ثبت نام در کاروانهای پیاده ویژه اربعین حسینی

افزایش 50 درصدی اعزام به عتبات/امکان ثبت نام در کاروانهای پیاده ویژه اربعین حسینی

مدیرکل عتبات سازمان حج و زیارت از افزایش 50 درصدی زائران عتبات عالیات نسبت به قبل در ایام سوگواری اباعبدالله الحسین(ع) و امکان نام نویسی در کاروان های پیاده ویژه اربعین حسینی(ع)  در مرحله جدید ثبت نام ها خبر داد.

مسعود اخوان مدیرکل عتبات سازمان حج و زیارت گفت: روزانه 2500 نفر از هموطنانمان از طریق مرزهای زمینی و هوایی برای زیارت عتبات عالیات به کشور عراق اعزام می شوند که این تعداد در مرحله جدید اعزامها که از 16 آبان ماه آغاز و تا 22 آذرماه ادامه خواهد داشت، تا 5 هزار نفر در روز افزایش خواهد یافت.

 

وی افزود: اعزام هوایی زائران ایرانی عتبات عالیات به عراق از طریق 10 ایستگاه پروازی کشور انجام می گیرد و هر هفته حدود50 پرواز هموطنانمان را به کشور عراق منتقل می نماید.

مدیرکل عتبات سازمان و زیارت اعلام کرد: هزینه اعزام های زمینی زائران به عتبات از 747 هزار تومان تا 793 هزار تومان و هزینه اعزام های هوایی زائران به عتبات از یک میلیون و 90 هزار تومان تا یک میلیون و 270 هزار تومان می باشد .

اخوان تأکید کرد: زائران برای سفر به عتبات بویژه در ایام خاص و مناسبت‌ها تنها از طریق ثبت نام در سامانه پیش ثبت نام عتبات عالیات سازمان حج و زیارت(http://atabat.haj.ir) و یا مراجعه به دفاتر خدمات زیارتی مورد تأیید سازمان اقدام نموده و از اعزام های انفرادی و سفر با کاروانهای غیر مجاز و ورود غیرقانونی به کشور عراق جداً پرهیز نمایند.

این مقام مسئول در سازمان حج و زیارت اعلام کرد: گروه‌های متقاضی اعزام به عتبات در ایام خاص که قبلاً در سامانه مربوطه پیش ثبت نام نکرده اند، می توانند به دفاتر حج و زیارت استان‌ها و یا شرکت‌های مرکزی کارگزاران زیارتی در استان‌ محل سکونت مراجعه کنند تا بدین وسیله سازمان حج و زیارت نسبت به ساماندهی سفر ایشان اقدام نماید.

وی بیان کرد: در پیش ثبت نام جدید عتبات عالیات که از روز شنبه 18 آبان ماه آغاز خواهد شد، متقاضیان اعزام پیاده به کربلا در ایام اربعین حسینی(ع) می توانند در سامانه مربوطه ثبت نام نمایند تا سازمان حج و زیارت و شرکت شمسا برای اعزام ایشان برنامه ریزی ممکن را انجام دهند.

اخوان در پایان یادآور شد: پیش ثبت نام برای متقاضیان تشرف به عتبات عالیات در تعطیلات عید نوروز از اواخر بهمن ماه آغاز خواهد شد.

امتیاز به خبر :

ارسال نظرات

نام

ایمیل

وب سایت

نظرات شما

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.