پایگاه اطلاع رسانی

سازمان حج و زیارت

آخرين وضعيت اعزام زائران به عتبات تشريح شد

آخرين وضعيت اعزام زائران به عتبات تشريح شد

نشست شوراي برنامه‌ريزي بعثهِ مقام معظم رهبري به رياست نماينده ولي فقيه و سرپرست حجاج ايراني و با حضور مسئولان بعثهِ و سازمان حج و زيارت با هدف بررسي آخرين وضعيت اعزام زائران به عتبات برگزار شد.

رئيس سازمان حج و زيارت در جلسه كميته عتبات و سوريه اعلام كرد تا كنون 220 هزار تن از مشتاقان زيارت در ايام اربعين، از مرزها خارج شده اند كه پيش بيني مي شود طي روزهاي آينده اين رقم به 400 هزار نفر برسد.

مهندس سعيد اوحدي افزود: با هلال احمر و مسئولین استان هاي مرزي هماهنگي لازم صورت گرفته است تا امكانات مورد نياز را در اختيار زائران عتبات قراردهند.

نماينده ولي فقيه و سرپرست حجاج ايراني در اين جلسه با قدرداني از تلاش هاي سازمان حج و زيارت و موسسه شمسا از مسئولان سازمان حج و زيارت خواست تا با همكاري نهادهاي مردمي و مقام هاي محلي شرايطي را فراهم كنند كه زائران ايراني نهايت بهره برداري معنوي از سفر زيارتي عتبات و ايام اربعين را داشته باشند.

وي افزود: ارتش و سپاه در دوران دفاع مقدس افتخارات چشمگيري كسب كرده اند. اين دو نهاد مي توانند تجربيات و خدمات خود رادر ايجاد امكانات بين راهي و مرزها در اختيار زائران حرم حسيني قراردهند تا مشكلات زائران در ايام خاصي چون اربعين در اين سفر كمتر شود.

حجت الاسلام والمسلمين سيد علي قاضي عسكر با اشاره به سيل جمعيت چند ميليوني زائران در ايام اربعين به كربلا و نجف و برودت هواي اين دو شهر در اين فصل از سال اظهار داشت: كميته اي با مسئوليت معاون حج، عمره و عتبات سازمان حج و زيارت، تشكيل گردد تا مشكلات و آسيب هاي حوزه عتبات در ايام خاص مانند اربعين را بررسي نموده و برنامه ريزي هاي لازم براي سال آينده را ارائه دهد.

دكتر مرعشي رئيس هيات پزشكي حج نيز در اين جلسه گزارشي از اقدامات صورت گرفته براي ارايه خدمات پزشكي و بهداشتي به زائران عتبات ارايه داده و گفت: علاوه بر تيم هاي پزشكي كه به صورت معمول در داخل عراق مستقر هستند براي ايام اربعين يك تيم 60 نفره از متخصصان رشته هاي مختلف پزشكي به عراق اعزام خواهند شد.

وي افزود: تعداد درمانگاه هاي هيات پزشكي در كربلا به 7 درمانگاه افزايش يافته و با همكاري هلال احمر عراق 3 چادر امدادي نيز در نجف و كربلا آماده شده است.

نماينده ولي فقيه و سرپرست حجاج ايراني در پايان اين نشست بر اطلاع رساني دقيق و به موقع به زائران عتبات براي آگاهي از جزئيات شرايط اعزام و اسكان در عراق تاكيد كرد.

نشست شوراي برنامه ريزي بعثه مقام معظم رهبري هر هفته به رياست نماينده ولي فقيه و سرپرست حجاج ايراني و با حضور مسئولان بعثه و سازمان حج و زيارت براي بررسي اوضاع و تصميم گيري در مورد عتبات، حج و عمره تشكيل مي شود.

 

سازمان حج و زیارت امتیاز به خبر :

ارسال نظرات

نام

ایمیل

وب سایت

نظرات شما

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.