پایگاه اطلاع رسانی

سازمان حج و زیارت

مدیر دفتر نمایندگی حج و زیارت در عراق:

بسیج امکانات عراق برای انتقال زائران ایرانی به مرز ضروری است

بسیج امکانات عراق برای انتقال زائران ایرانی به مرز ضروری است
مدیر دفتر نمایندگی سازمان حج و زیارت عصر دوشنبه گفت که لازم است دولت عراق امکانات خود را برای انتقال بیش از 500 هزار زائر ایرانی به مرز بسیج کند.

مصطفی قاسمی گفت: این تعداد زائر ایرانی طی یک زمانی حدودا 20 روز وارد عراق شده اند، اما بیشتر آنها طی دو یا سه روز آینده می خواهند به ایران بازگردند که همین امر مشکلاتی ایجاد می کند.

وی خواستار توجه دولت عراق به این امر شد و گفت خوشبختانه در طرف ایرانی مرزهای ایران و عراق، امکانات کشور بسیج شده تا زائران به سرعت ، به مراکز استان های مرزی منتقل شوند.

در حال حاضر ، مرز مهران ایران با زرباتیه عراق، به عنوان پرازدحام ترین مرز دو کشور، امکانات لازم رفاهی را برای صدها هزار زائر ندارند.

عصر دوشنبه صدها هزار زائری که کربلا را به مقاصد مختلف در استان بابل و بغداد ترک می کردند، دستکم 7 تا 12 کیلومتر را پیاده و حدود 10 کیلومتر را نیز با موتورهای سه چرخه و وانت بارهای فرسوده، از مسیرهای فرعی حسینیه به مصیب می بایست طی می کردند تا به اولین ایستگاههای خودرو (گاراژ بغداد یا حله مرکز استان بابل) برسند.

زائرانی ایرانی برای رسیدن به مرز مهران می بایست از مسیر حله به زرباتیه عبور کنند.

مدیر دفتر نمایندگی سازمان حج و زیارت در عراق، درباره آمار اعلام شده از سوی مقامات رسمی عراق درباره تعداد زائران ایرانی، گفت: برای زائران ایرانی ، رقم حدود 477 هزار نفر صحیح است، البته ممکن است طرف عراقی آمار ویزاهای اتباع خارجی صادر شده در کنسول گری هایش در ایران را نیز در آمار زائران ایرانی محاسبه کرده که رقم 740 هزار نفر را داده است.
سازمان حج و زیارت امتیاز به خبر :

ارسال نظرات

نام

ایمیل

وب سایت

نظرات شما

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.