پایگاه اطلاع رسانی

سازمان حج و زیارت

جزئیات و نحوه نام نویسی در گروه های مرحله دوم عمره مفرده 93-92

جزئیات و نحوه نام نویسی در گروه های مرحله دوم عمره مفرده 93-92

اطلاعیه سازمان حج و زیارت درخصوص نحوه ثبت‌نام و تشرف در گروه های مرحله دوم عمره 93-92 به شرح ذیل اعلام شد:

بااستعانت از خداوند متعال و برابر برنامه‌ریزی‌های انجام‌شده، پیرو اطلاعیه‌های قبلی، ثبت‌نام متقاضیان دارای اولویت تشرف در گروه‌های مرحله دوم عمره 93-92 (پروازهای حدفاصل 1393/01/08 تا 1393/04/06) از تاریخ 1392/11/02 به ترتیب در هر استان برابر اطلاعیه‌هایی که متعاقباً ازسوی دفاتر حج و زیارت استان در جراید محلی و استانی منتشر می‌شود، آغاز می‌گردد.

الف)مشمولین ثبت‌نام:

جدول زمان‌بندی دعوت از اولویت‌های اصلی و ذخیره برای ثبت‌نام و تکمیل ظرفیت خالی گروه‌های پروازی 8 فروردین تا 6 تیرماه 1393
 

جدول الف: اولویت‌های اصلی برای ثبت‌نام در گروه‌های عمره 93-92

استان‌ها

اولویت

زمان مراجعه

مکان مراجعه

وضعیت اولویت‌ها

توضیحات(مهم)

از

تا

اردبیل،آذربایجانغربی،ایلام،کرمانشاه،بوشهر،خوزستان،سمنان،

سیستان و بلوچستان، فارس، کردستان، کرمان، کهکیلویه و بویراحمد، لرستان، گیلان، مازندران، هرمزگان، همدان، گلستان

1

300

از 9صبح روز 2 بهمن ماه

فقط دفاتر زیارتی مجاز در سطح شهرستان و استان مربوطه

فراخوان مکرر حداقل از عمره سه سال گذشته تاکنون

اولویت‌های تا 250 و کارت‌های تبدیلی به‌دلیل تعدد در فراخوان، در عمره آتی در اولویت‌های ذخیره قرار خواهند گرفت.

آذربایجانشرقی،اصفهان،چهارمحال و بختیاری،خراسان‌رضوی،زنجان،مرکزی، یزد،کاشان، خراسان جنوبی، خراسان شمالی

1

300

از 9صبح روز 3 بهمن ماه

تهران، قم، البرز، قزوین

1

300

از 9صبح روز 4 بهمن ما


قبوض ودیعه‌گذاری بانک‌ملی مربوط به سنوات قبل از 1386/01/05 تنها به‌شرط تبدیل نمودن به کارت‌های جدید امکان ثبت‌نام خواهند داشت.

جدول ب: اولویت‌های ذخیره فقط برای تکمیل ظرفیت خالی در گروه‌های عمره سال 93-92

اولویت ذخیره

زمان مراجعه

مکان مراجعه

وضعیت اولویت‌ها

توضیحات(مهم)

تا 320

از 9 صبح روز هشتم بهمن‌ماه

فقط دفاتر زیارتی مجاز در سطح شهرستان استان مربوطه

نوبت اصلی تشرف این اولویت‌ها از عمره سال‌های بعد می‌باشد لیکن امکان اطلاع از ظرفیت خالی گروه‌ها و ثبت‌نام درصورت تمایل وجود دارد.

دعوت از این اولویت‌ها فقط به‌منظور مراجعه به دفاتر زیارتی و اطلاع از ظرفیت خالی در گروه‌ها و ثبت نام در صورت تمایل می‌باشد.

تا340

از 9 صبح روز دوازدهم بهمن‌ماه

تا 360

از 9 صبح روز شانزدهم بهمن‌ماه

 
درصورت عدم تکمیل برخی از ظرفیت‌ها، اولویت‌های 361 به بعد نیز به‌همین روش متعاقباً ازسوی دفاتر حج و زیارت برای مراجعه و اطلاع‌ از ظرفیت‌های خالی گروه‌ها و ثبت‌نام دعوت می‌گردد.

توجه1: دارندگان قبوض قدیمی بانک ملی (تا تاریخ 1386/01/05)که تاکنون برای تبدیل قبوض خود به کارت ثبت‌نامی جدید اقدام ننموده‌اند می‌بایست با مراجعه به شعب بانک‌ملی ایران نسبت به تبدیل قبوض خود اقدام نمایند؛ بدیهی است امکان ثبت‌نام در گروه‌های عمره قبل از تبدیل وجود نخواهد داشت؛ ضمناً شعب بانک‌ملی تا 1392/12/22برای تبدیل قبوض قدیمی به جدید اقدام خواهند نمود.


توجه2: به دارندگان اولویت‌های1 تا 250 که حداقل طی دو سال اخیر برای تشرف فراخوان و مشرف نگردیدند، تأکید و توصیه جدی می‌گردد در سال جاری برای تشرف به گروه‌های اعلامی مراجعه و اقدام به ثبت‌نام نمایند. بدیهی است درصورت عدم ثبت‌نام در فراخوان در عمره‌های آتی در اولویت‌های ذخیره قرار خواهند گرفت.


توجه3: تشرف معمترین در هر زمان منوط به صدور به موقع روادید از سوی سفارت کشور عربستان سعودی در ایران و تأیید جداول پروازی می باشد.


ب) تاریخ درج اطلاعیه‌های استانی و اعلام دفاتر زیارتی:

1- اسامی و نشانی دفاتر زیارتی مجاز به همراه تاریخ پرواز،گروه قیمتی و هزینه آن و سایر اطلاعات لازم در هر استان توسط دفاتر حج و زیارت استان و به‌ترتیب طبق جدول ذیل از طریق جراید و رسانه های محلی اعلام و ثبت‌نام متقاضیان نیز برابر زمان‌بندی مربوط هر استان، در دفاتر زیارتی آغاز خواهد شد.

ردیف

استان ها

تاریخ

1

اردبیل،آذربایجانغربی،ایلام،کرمانشاه،بوشهر،خوزستان،سمنان، سیستان و بلوچستان، فارس، کردستان، کرمان، کهکیلویه و بویراحمد، لرستان، گیلان، مازندران، هرمزگان، همدان، گلستان

دوشنبه 1392/10/30

2

آذربایجانشرقی،اصفهان،چهارمحال و بختیاری،خراسان‌رضوی،زنجان،مرکزی، یزد،کاشان، خراسان جنوبی، خراسان شمالی

سه‌شنبه 1392/11/01

3

تهران، قم، البرز، قزوین

چهارشنبه 1392/11/02

 

2- تاقبل از اعلام رسمی دفاتر خدمات زیارتی در جراید، هیچ یک از این دفاتر مجاز به پذیرش متقاضیان و اخذ مدارک از آنان به هیچ وجه و تحت عناوین ذخیره، لیست انتظار و ... نبوده و ثبت‌نام فقط در روز و ساعت اعلام شده از سوی دفتر حج و زیارت استانها انجام خواهد شد.

3- اولویت‌های فراخوان شده اصلی چنانچه ظرف مهلت تعیین‌شده برای ذخیره و ثبت‌نام اولیه اقدام ننموده و یا در مهلت 72ساعت بعد از رزرو جا برای ثبت‌نام قطعی اقدام ننمایند برابر جدول فوق ظرفیت خالی گروه‌ها از سایر اولویت‌ها تکمیل می‌گردد.


ج) نحوه ثبت‌نام و مدارک لازم:

1- تشرف معتمرین با گذرنامه عادی(باحداقل 7 ماه اعتبار از تاریخ پرواز گروه وداشتن حداقل 2 صفحه خالی مقابل هم)خواهد بود؛ دریافت گذرنامه جدید و همچنین پرداخت عوارض خروج از کشور به عهده متقاضی بوده و اخذگذرنامه انفرادی برای سایرافراد خانواده(فرزندان دختروپسرکه درزمان پرواز17سال تمام داشته باشند )الزامیست.

2- متقاضی با مراجعه به هریک از دفاتر خدمات زیارتی امکان انتخاب گروه و تاریخ پرواز مورد نظر خود را دارد ازاین رو توصیه می گردد افراد واجد شرایط با مراجعه به نزدیکترین دفتر زیارتی(محل سکونت یا کار) نسبت به انتخاب گروه و رزروجا در ظرفیت خالی گروهها اقدام نماید.


هنگام مراجعه اولیه به کارگزار مبداء(رزروکننده) اصل کارت ثبت‌نامی بانکی دارای اولویت + کارت یا شماره ملی و سایر مدارکی که در اطلاعیه های استانی ذکر می‌گردد را جهت خود و همراهان درجه اول(همسر-فرزند-پدر- مادر- برادر- خواهر) ارائه نموده و برگه ذخیره جا را دریافت نمایید.


لازم است متقاضیان مندرجات برگه رزرواسیون(ذخیره جا) را بدقت مطالعه نموده و طبق مفاد مطالب ذکر شده ادامه فرآیند را به‌موقع دنبال نمایند.


3- با توجه به اینکه ظرفیت هر گروه تعیین و قابلیت افزایش ندارد، لذا هنگام مراجعه به دفتر زیارتی به نحوی اقدام شود که جهت خود و همراهان و سایر افرادی که تمایل دارند باهم مشرف شوند واولویت تشرف نیز دارند ثبت‌نام و رزروجاانجام دهند زیرا پس از تکمیل ظرفیت گروه، افزایش ظرفیت مقدور نمی باشد از اینرو هنگام ثبت‌نام اولیه (رزرو) دقت لازم را مبذول نموده و مندرجات برگه رزروجارا مطالعه فرمایند.


4-خروج از کشور مشمولین وظیفه عمومی و پرسنل نیروهای مسلح تابع مقررات مربوطه خواهد بود از اینرو ثبت‌نام آنان در پروازهای نخستین ماه از اعزام منوط به هماهنگی لازم و ارائه گذرنامه معتبر و یا دارای اجازه خروج ازکشور خواهد بود.


تذکرات مهم
:

1-کلیه اولویت‌ها (طبق جدول زمان‌بندی فراخوان و دعوت شده) برای اطلاع از ظرفیت خالی گروه‌ها می‌بایست به یکی از نزدیک‌ترین دفاتر زیارتی محل سکونت خویش مراجعه نموده ازاین‌رو مراجعه به دفاتر حج و زیارت استانی مطلقاً توصیه نمی‌گردد.


2-امکان انجام ثبت‌نام اولیه و رزرو جا در کلیه دفاتر زیارتی مجاز سطح استان که در جراید محلی از سوی دفاتر حج و زیارت منتشر می شود وجود دارد لیکن قطعی نمودن ثبت‌نام منوط به مراجعه بموقع به کارگزار مقصد در مهلت تعیین شده خواهد بود (برابر مفاد برگه رزروجا)


3-هزینه های سفر مشمولین تشرف که بخش اصلی آن شامل هزینه ارزی و ریالی سفر و بلیت هواپیمایی و بخش دیگری از آن که شامل هزینه جلسات آموزشی، هزینه های اداری کارگزاران، مدیر و معاون  راهنما می باشد طی قبض مابه‌التفاوت توسط متقاضی در بانک عامل قابل واریز خواهد بود که بر اساس ظرفیت هرگروه/ ایستگاه پروازی/ مقصد/ گروه قیمتی تعیین گردیده است که میبایست برابر قیمت های مصوب دفتر حج و زیارت این جدول در محل ثبت‌نام کارگزار نصبو و قابل رویت باشد.


4-دفتر زیارتی مجاز به دریافت هیچ گونه وجه نقدی تحت هر عنوانی بابت ثبت‌نام نمی باشد.


  


سازمان حج و زیارت امتیاز به خبر :

ارسال نظرات

نام

ایمیل

وب سایت

نظرات شما

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.