پایگاه اطلاع رسانی

سازمان حج و زیارت

از سوي مسؤولان عراقي صورت گرفت؛

استقبال از سرپرست حجاج ايراني و رييس سازمان حج

استقبال از سرپرست حجاج ايراني و رييس سازمان حج
سرپرست حجاج ايراني به همراه رئيس سازمان حج و زيارت براي بررسي وضع زائران ايراني درعتبات و رايزني با مسئولان و مقام‌هاي زيارتي و سياحتي عراق وارد بغداد شد و در بدو ورود لواء سميسم وزيرجهانگردي عراق از آن‌ها استقبال كرد.

نماينده ولي فقيه و سرپرست حجاج ايراني به همراه رئيس سازمان حج و زيارت براي بررسي وضع زائران ايراني درعتبات عاليات و رايزني با مسئولان و مقام‌هاي زيارتي و سياحتي عراق عصر روز سه شنبه وارد بغداد شد.

لواء سميسم وزيرجهانگردي عراق در بدو ورود هيئت ايراني از انها در فرودگاه بغداد استقبال كرد.

سفرحجت الاسلام و المسلمين قاضي عسكر و آقاي اوحدي به عراق براي تبادل نظر با طرف‌هاي عراقي در زمينه چگونگي توسعه مراكز خدمات رساني به زائران ايراني در شهرهاي كربلا، نجف وكاظمين صورت مي‌گيرد. هيئت ايراني همچنين در ديدار با مقام‌هاي عراقي درخصوص زمينه‌هاي گسترش همكاري‌هاي دو كشور در بخش گردشگري و جهانگردي مذهبي و رفع مشكلات زائران گفتگو خواهد كرد.

بررسي راهكارهاي مناسب براي افزايش تعداد زائران ايراني، يكسان سازي و معادل سازي عوارض و تلاش براي كاهش هزينه سفر زائران ايراني به عتبات عاليات از محورهاي مهم مورد توجه در اين سفر خواهد بود.

هيئت ايراني همچنين در اين سفر از هتل‌ها و محل اسكان زائران ايراني، بزرگترين آشپزخانه مركزي طبخ غذا براي زائران دركربلا و مراكز پزشكي ايراني مستقر در شهر‌هاي كربلا و نجف ديدن خواهدكرد.

گفتني است، اوحدي رئيس سازمان حج و زيارت كشورمان براي نخستين بار است كه به همراه نماينده ولي فقيه در امورحج و زيارت براي تبادل نظر با مسئولان عراقي و بررسي مشكلات زائران ايراني به عراق سفركرده است.
 

سازمان حج و زیارت امتیاز به خبر :

ارسال نظرات

نام

ایمیل

وب سایت

نظرات شما

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.