پایگاه اطلاع رسانی

سازمان حج و زیارت

دومین همایش زائرین عمره استان البرز برگزار شد

دومین همایش زائرین عمره استان البرز برگزار شد
دومین همایش زائرین عمره استان البرز با حضور بیش از 2750 نفر زائر روز جمعه مورخ 04/11/92 درمحل استادیوم انقلاب کرج برگزار شد . که این تعداد زائر در قالب 20کاروان از تاریخ11/11/92 لغایت 02/12/92 از طریق فرودگاه مهر آباد ،ایران اسلامی را به مقصد عربستان سعودی و قصد انجام اعمال معنوی عمره مفرده ترک خواهند کرد.

سید مرتضی حسینی مدیرحج وزیارت استان البرز ضمن ارائه آمار و اطلاعات عمره گزاران مرحله اول استان و بیان اهداف و اهمیت برگزاری همایشهای عمره ، گفت: برای هرسفری آمادگی لازم است طبیعتاً برای سفر بیت الله احرام و حرم شریف نبوی آمادگی ویژه ای لازم است ، در راستای آمادگی زائرین برای این سفر معنوی دوجلسه آموزشی توسط کارگزاران زیارتی و یک جلسه همایش استانی برای آشنایی با مقررات وامنیت در سفر ومناسک عمره مفرده برگزار می گردد .

وی افزود: در سالهای گذشته کلاسهای آموزشی عمره گذاران 2جلسه بوده است که امسال به 4 جلسه افزایش پیدا کرده است .

حسینی اظهار داشت:بسته های فرهنگی قبل از سفر توسط مدیر گروه در اختیار زائرین قرار می گیرد، واز موارد مهم که زائرین می بایست رعایت کنند ، پوشش وحجاب بسیار مورد تأکید است که بحمدالله در استان البرز زائرین دارای حجاب برتر هستند وتوصیه می شود خانم ها در این سفر از چادر که حجاب برتر هست استفاده کنند .
درادامه مراسم حجت الاسلام والمسلمین روحی نماینده بعثه مقام معظم رهبری و از روحانیون کاروانهای حج گفت: زائر بیت الله الحرام قبل از اعمال حج باید ترک دنیا بکند، این فرصت را قدر بدانید وقدردانی آن لازمه اش این است که در سرزمین وحی کاری کنیم که خدای تبارک و تعالی وپیغمبر (ص) را از خود راضی کنیم .

وی افزود: زن ومردیکه لباس احرام برتن می کند ودورخانه خدا طواف می کند ، این طواف از شعائر بزرگ الهی است و با انجام آن نشان میدهیم برای خدا آمده ایم ، نشان می دهیم بجز خدا کسی در دلمان وجود ندارد . ایشان درادامه تذکراتی درخصوص انتخاب مرجع تقلید ،خمس و رفع ایراد قرائت نمازبیان نمود و در پایان جهت آشنایی زائرین با مناسک عملی عمره به کمک تعدادی از زائرین که لباس احرام برتن داشتند اعمال عمره را بصورت نمادین اجرا کردند.


ایشان در پایان افزود: كسب معارف دینی و الهی از بركات عمره و این سفر معنوی است و زائرین محترم باید قدر تمام لحظه های حضور در سرزمین وحی را دانسته و از برکات این سفر ارزشی بهره مند گردند.
در ادامه این مراسم با حضور ، به سئوالات شرعی و ... زائرین شرکت کننده توسط روحانیون کاروانها در همایش پاسخ داده شد.
کارشناس روابط عمومی امتیاز به خبر :

ارسال نظرات

نام

ایمیل

وب سایت

نظرات شما

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.