پایگاه اطلاع رسانی

سازمان حج و زیارت

مديركل برنامه ريزي پذيرش و اعزام سازمان حج و زيارت خبر داد:

صدور ۱۵۹ هزار و ۶۱۷ رواديد/ اعزام ۱۳۴ هزار زائر ايراني

صدور ۱۵۹ هزار و ۶۱۷ رواديد/ اعزام ۱۳۴ هزار زائر ايراني
مديركل برنامه ريزي پذيرش و اعزام سازمان حج و زيارت گفت: اطلاعات گذرنامه ۲۶۱ هزار و ۱۸۸ زائر ايراني براي صدور رواديد به كنسولگري‌هاي عربستان در تهران و مشهد ارسال شده كه از اين تعداد ۱۵۹ هزار و ۶۱۷ رواديد صادر شده است.

حسن سرخوش، مديركل برنامه ريزي پذيرش و اعزام سازمان حج و زيارت گفت: تاكنون ۱۳۳ هزار و ۷۵۲ زائر ايراني در قالب ۴۲۲ پرواز به سرزمين وحي اعزام شده اند.

وي با اشاره به بازگشت ۸۷ هزار و ۷۵۲ زائر ايراني به كشور، اظهار كرد: خوشبختانه اين تعداد از زائران عمره گزاران كشورمان، مناسك عمره را با موفقيت به پايان رسانده اند و هم اينك به ميهن اسلامي بازگشته اند.


سرخوش افزود: تاكنون ۳۶ هزار و ۹۲۷ زائر با ۱۱۲ پرواز شركت هواپيمايي ايران اير، ۳۳ هزار و ۵۲۹ زائر با ۱۰۵ پرواز شركت هواپيمايي ماهان و ۶۳ هزار و ۲۹۶ زائر با ۲۰۵ پرواز شركت هواپيمايي سعودي به كشور عربستان اعزام شده اند.


مديركل برنامه ريزي پذيرش و اعزام سازمان حج و زيارت ادامه داد: بيشترين تعداد پروازها از ايستگاه پروازي تهران صورت گرفته است كه شامل ۱۴۴ پرواز و اعزام ۵۰ هزار ۷۴۳ زائر به سرزمين وحي مي‌شود.


صدور ۱۵۹ هزار و ۶۱۷ رواديد براي عمره


وي ادامه داد: تاكنون اطلاعات گذرنامه ۲۶۱ هزار و ۱۸۸ زائر ايراني براي صدور رواديد به كنسولگري‌هاي عربستان در تهران و مشهد ارسال شده كه از اين تعداد موافقت الكترونيكي براي ۲۰۴ هزار و ۹۶۷ نفر از عربستان دريافت و رواديد ۱۵۹ هزار و ۶۱۷ نفر نيز صادر شده است.


سرخوش با بيان اين كه در حال حاضر حدود ۲۳ هزار زائر ايراني در مدينه و ۲۳ هزار زائر ايراني در مكه مكرمه حضور دارند، اضافه كرد: روزانه ۱۴ پرواز از ايستگاه‌هاي پروازي كشور به مقصد فرودگاه مدينه منوره و جده انجام مي‌گيرد.


وي متوسط تأخير در پروازها را حدود يك ساعت اعلام كرد و گفت: طي دو سه هفته گذشته به سبب نامساعد بودن آب و هوا پرواز اصفهان و يزد به دليل نامساعد بودن شرايط آب و هوايي در اين مدت دچار اختلال شده بود كه با برنامه ريزي‌هاي صورت گرفته اين اعزام‌ها از ساير شهرها انجام شد.


اعزام زائران دو پرواز لغو شده اصفهان در اسفند و فروردين


مديركل برنامه ريزي پذيرش و اعزام سازمان حج و زيارت با اشاره به تأخير ۴۸ ساعته در دو پرواز اصفهان كه سبب لغو پرواز شد، خاطرنشان كرد: زائران اين دو پرواز در گروه هايي كه ظرفيت خالي وجود دارد در اسفندماه و فروردين ماه به سرزمين وحي اعزام خواهند شد.


وي همچنين با اشاره به برخي خبرها درباره تأخير يكي از پروازهاي داخل كشور كه گفته مي‌شد مسيرش را به جده تغيير داده است، اين خبر را كذب دانست و گفت: هر شركت هواپيمايي براي انجام پروازهاي خود به ويژه براي خارج از كشور برنامه ريزي كرده و گروه پروازي از قبل مشخص مي‌شود.


سرخوش افزود: اينكه گفته مي‌شود يكي از پروازهاي شيراز به دليل اينكه اعلام كرده بودند مسيرش را از فرودگاه شيراز به سمت فرودگاه جده تغيير دهد، قطعا اينگونه نيست و امكان ندارد.


گفتني است، عمليات اعزام عمره گزاران ايراني به سرزمين وحي از ۲۶ آذر ۹۲ آغاز شده و تا ۶ تير ماه ۹۳ ادامه خواهد داشت كه در اين مدت بيش از ۸۵۰ هزار زائر ايراني در قالب ۷ هزار كاروان به سرزمين وحي اعزام مي‌شوند.


سازمان حج و زیارت امتیاز به خبر :

ارسال نظرات

نام

ایمیل

وب سایت

نظرات شما

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.