پایگاه اطلاع رسانی

سازمان حج و زیارت

شهادت 3 ایرانی در انفجار امروز بغداد

شهادت 3 ایرانی در انفجار امروز بغداد
معاون عتبات عالیات مرکز پزشکی حج زیارت جمعیت هلال‌احمر از انفجار بمبی در کنار اتوبوس حامل زائران ایرانی و شهادت سه تن خبر داد

دکتر علی حیدری با بیان اینکه ساعتی پیش بمبی در کنار اتوبوس زائران ایرانی در بغداد منفجر شد، گفت: متاسفانه بر اساس اطلاعات اولیه تاکنون بر اثر این انفجار سه تن شهید و شش تن دیگر نیز مجروح شدند.

وی با بیان اینکه از این کاروان 19 نفره که از شهرستان کاشان راهی کربلا بوده‌اند، سه تن به شهادت رسیدند، گفت: پنج مجروح این حادثه به صورت سرپایی درمان شده‌اند.

حیدری افزود: 11 تن از مجروحان دیگر این حادثه نیز با هماهنگی‌های انجام شده، به بیمارستانی در کاظمین منتقل شدند.

به گفته وی، دو تن از شهدای این حادثه تروریستی زن و یک تن دیگر نیز مرد بود.

همچنین، مسعود اخوان در گفت‌وگو با خبرنگار جامعه فارس اظهار داشت: سید محمد پازه‌بان، معصومه نصرآبادی و مسعود علیزاده حلاجی از شهدای این حادثه هستند.

وی به اسامی مجروحان این حادثه اشاره کرد و گفت: سید‌حسین پازه‌بان، طاهره حسینی نصر‌آبادی، حسن مزروعی نصر‌آبادی، فاطمه دانشوری نصر‌آبادی، حسام سلمانی نصر‌آبادی، اسماعیل حاجی‌خانی، اکرم محمدی زشت‌نوئی، فاطمه حمامی نصرآبادی، عارف جمالی و احمد جانجانی از مجروحان این حادثه هستند.

اخوان تصریح کرد: خوشبختانه حال مجروحان خوب  و کسی در شرایط وخیم نیست.

مدیرکل عتبات عالیات سازمان حج و زیارت تاکید کرد: سازمان حج و زیارت از همه مردم درخواست می‌کند که از سفر به عتبات عالیات و عراق به صورت شخصی و انفرادی خودداری کنند.

 

مجید عبداللهی امتیاز به خبر :

ارسال نظرات

نام

ایمیل

وب سایت

نظرات شما

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.