پایگاه اطلاع رسانی

سازمان حج و زیارت

فعاليت‌هاي فرهنگي عمره تشريح شد

فعاليت‌هاي فرهنگي عمره تشريح شد

سومين همايش آموزشي توجيهي مسئولان فرهنگي هتل‌هاي عمره سال ۹۳-۹۲ بعدازظهر پنج‌شنبه ۲۲ اسفندماه با حضور ۱۵۰ نفر از مسئولان فرهنگي از سراسر كشور در اردوگاه نرجس خاتون قم آغاز شد و اين همايش تا ۲۴ اسفند‌ماه ادامه خواهد داشت.

به گزارش پايگاه اطلاع رساني  حج  ، حجت‌الاسلام حميد احمدي در سومين همايش آموزشي توجيهي مسئولان فرهنگي عمره در قم گفت: برگزاري همايش‌هاي آموزشي و توجيهي براي مسئولان فرهنگي عمره با هدف تحول در فعاليت‌هاي فرهنگي عمره برگزار مي‌شود.

وي افزود: ارائه خدمت فرهنگي به زائران عمره با جديدترين شيوه‌هاي كار تبليغي صورت مي‌گيرد و فناوري‌هاي روز تبليغي و فرهنگي به كمك مسئولان فرهنگي عمره آمده است.

اين مسوول فرهنگي در بعثه مقام معظم رهبري با اشاره به اهميت كار فرهنگي در عمره افزود: همه روحانيان، مسئولان فرهنگي و مديران ثابت و راهنما، اعزام مسئول فرهنگي را مثبت دانسته و جهت‌گيري‌ها را روبه رشد مي‌دانند.

مدير آموزش معاونت فرهنگي بعثه مقام معظم رهبري تصريح كرد: با رويكرد مثبت فرهنگي كه در مجموعه بعثه مقام معظم رهبري وجود دارد در موسم حج و عتبات عاليات نيز مسئولان فرهنگي حضور خواهند يافت.

وي در ادامه با بيان اينكه براساس برنامه‌ريزي انجام شده و طبق مقررات مدت حضور مسئولان فرهنگي در مكه و يا مدينه يك ماه است، افزود: مسئولان فرهنگي در هتل‌هاي داراي ظرفيت ۳۰۰ زائر و بالاتر مستقر شده و به ارائه برنامه‌هاي مورد نظر مشغول هستند.

حجت‌الاسلام احمدي افزود: سامان‌دهي تبليغات داخلي هتل، اجراي برنامه‌هاي فرهنگي هتل‌ها، ايجاد ايستگاه‌هاي فرهنگي و هماهنگي و ساماندهي فعاليت‌هاي فرهنگي كاروان‌هاي مستقر در هتل از وظايف اصلي مسئولان فرهنگي است كه بايد با دقت و حساسيت كامل انجام شود.

وي با اشاره به مسائل امنيتي سفر عنوان كرد: بر اساس اطلاعات و اخبار به دست آمده از حوادث سال‌هاي اخير و به منظور پيشگيري از تكرار آن جزوه آخرين توصيه‌هاي امنيتي تدوين شده در اختيار مسئولان فرهنگي قرار خواهد گرفت.

در اين همايش كارگاه‌هاي تخصصي با موضوعاتي همچون آموزش عكاسي، تبليغات محيطي، اطلاع‌رساني و فضاي مجازي، انتقال تجارب، اجراي مراسم، آشنايي كار با كودكان و نوجوانان، شوراي فرهنگي هتل و مراسم استقبال و وداع برگزار خواهد شد.

نشست تخصصي برنامه‌ريزي و هماهنگي مديران و مسئولان فرهنگي با حضور كارشناسان مسئول و مسئولان فرهنگي دوره پنجم و ششم مكه و مدينه، اعزامي ماه‌هاي رجب، شعبان و رمضان نيز برگزار مي‌شود.

برگزاري دعاي كميل، دعاي ندبه، مراسم دعاي سمات و زيارت حرم مطهر فاطمه معصومه (س) و مسجد مقدس جمكران از ديگر برنامه‌هاي جنبي اين دوره آموزشي خواهد بود.

گفتني است، سومين همايش آموزشي توجيهي مسئولان فرهنگي هتل‌هاي عمره سال ۹۳-۹۲ بعدازظهر پنج‌شنبه ۲۲ اسفندماه با حضور ۱۵۰ نفر از مسئولان فرهنگي از سراسر كشور در اردوگاه نرجس خاتون قم آغاز شد و تا ۲۴ اسفند‌ماه ادامه خواهد داشت.
 

سازمان حج و زیارت امتیاز به خبر :

ارسال نظرات

نام

ایمیل

وب سایت

نظرات شما

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.