پایگاه اطلاع رسانی

سازمان حج و زیارت

آخرین اخبار از ویروس کرونا در عربستان

آخرین اخبار از ویروس کرونا در عربستان
 وزارت بهداشت عربستان سعودی اعلام کرد تعداد افرادی که مبتلا به بیماری کرونا شده اند در سال جاری به یازده نفر می رسد. 
دکترعبدالله بن عبدالعزيز الربيعة وزیر بهداشت عربستان گفت: این تعداد از ابتلا بسیار محدود است و نشان دهنده یک بیماری فراگیر نیست و از رسانه ها درخواست نمود تا اطلاعات مورد نیاز و میزان شیوع این بیماری را صرفا از طریق این وزارتخانه پیگیری نمایند.
وی به تمامی زایرین خانه خدا و افرادی که در عربستان حضور دارند توصیه نمود که حتما از ماسک استفاده نموده و دست و صورت خود را بشویند و همچنین از تماس با افرادی که دارای علایمی شبیه به کرونا هستند تا حد امکان خودداری نمایند و در صورت بروز علایمی مشابه حتما به مراکز پزشکی مراجعه نمایند.
از طرفی دیگر بنا بر اعلام مرکز کنترل و پیشگیری از بیماریها (cdc) این بیماری در کشورهای فرانسه، ایتالیا، اردن، کویت، عمان، قطر، عربستان سعودی، تونس، بریتانیا و امارات متحده عربی مشاهده شده است. این مرکز از این بیماری به عنوان سندروم تنفسی خاورمیانه یاد می کند. گفتنی است سابق بر این در سال 2012 در عربستان این علائم تحت عنوان ویروس تاج معرفی شده بود. مبتلایان به این بیماری دچار عفونت های حاد تنفسی گردیده و علایمی بالینی شبیه به تب، تنگی نفس و سرفه دارند و معمولا دستگاه تنفس فوقانی و میانی را تحت تاثیر قرار می دهد و برای افرادی که دارای سابقه بیماری های زمینه ای هستند می تواند خطرناک باشد.
یک گروه تحقیقاتی به رهبری دکتر شانتال روسکن، نمونه های جمع آوری شده از حیوانات مختلف را در کشور عمان جمع آوری کردند. نمونه های جمع آوری شده از گوسفند، گاو و بز هیچ نوع آلودگی با ویروس کرونا را نشان نمی داد. ولی از50 نمونه ی جمع آوری شده از شتر، همگی حامل آنتی بادی ویروس بودند. به گفته محققان این کشف جدید بسیار مهم است، اما اطلاعات به دست آمده از این تحقیقات هنوز کامل نیست. زیرا وجود آنتی بادی در بدن شتر نشان می دهد که این حیوان در تماس با این ویروس قرار گرفته است اما به طور قطع ثابت نمی کند این حیوان عامل انتقال به انسان باشد. از این رو دیده شده است که بسیاری از ماشین های حمل دام در عربستان تعداد بسیاری شتر را جابه جا می نمودند که به نظر در راستای جلوگیری از شیوع این بیماری است. البته بنا به آخرین اعلام مرکز پزشکی حج و زیارت هیچ موردی در بین زایران ایرانی که مبتلا به این بیماری باشد مشاهده نشده است.
خبرنگار سازمان حج امتیاز به خبر :

ارسال نظرات

نام

ایمیل

وب سایت

نظرات شما

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.