پایگاه اطلاع رسانی

سازمان حج و زیارت

انتقال تجربیات حج جمهوری اسلامی در دیدار با اعضای جامعه مسلمانان چین

انتقال تجربیات حج جمهوری اسلامی در دیدار با اعضای جامعه مسلمانان چین

رئیس سازمان حج و زیارت کشورمان و رئیس جامعه مسلمانان چین عصر امروز در محل سازمان حج و زیارت دیدار و گفتگو کردند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان حج و زیارت ، مهندس اوحدی در این دیدار گفت : در طول سال بیش از 800 هزار عمره گزار ایرانی به سرزمین وحی اعزام می شوند ، بیش از یک و نیم میلیون نفر از ایرانیان به عتبات عالیات مشرف می شوند و 64 هزار ایرانی برای انجام مناسک حج به عربستان اعزام می شوند و اعزام این تعداد از زائران به عربستان و عراق نیازمند برنامه ریزی های منظم و منسجم است.

وی در توضیح خدماتی که طی عملیات حج و عمره به زائران ایرانی ارائه می گردد،  افزود : 74 هتل در مکه و مدینه برای اسکان زائران ایرانی در موسم عمره در نظر گرفته شده، غذای زائران در 4 آشپزخانه متمرکز صنعتی در شهرهای مدینه و مکه طبخ و به هتلهای محل سکونت زائران انتقال داده می شود.

رئیس سازمان حج و زیارت ادامه داد : برای انتقال زائران از هتلها به حرم از اتوبوس های حمل و نقل درون شهری استفاده می شود که این اتوبوس‌ها به صورت شبانه روزی به زائران ایرانی در ایام حج و عمره خدمات رسانی می کنند .

مهندس اوحدی اضافه کرد: تمام زائران ایرانی در سفر به عربستان تحت پوشش بیمه قرار می گیرند و هر زائری قبل از اعزام از هتل محل سکونتش در مدینه و مکه و حتی اتاق محل سکونت و ساعت و شماره پرواز خود مطلع است.

وی بیان کرد : سازمان حج و زیارت در عملیات حج و عمره برای تمامی خدمات از جمله اسکان، تغذیه، دارو و درمان، بیمه ، بلیط هواپیما و حمل و نقل درون شهری و بین شهری زائران برنامه ریزی می کند و تأمین کلیه این خدمات با سازمان حج و زیارت است و زائران در این خصوص دغدغه ای ندارند.

رئیس سازمان حج و زیارت متوسط هزینه عمره زائران ایرانی در سفر ده  روزه  را  حدود 600 دلار و متوسط هزینه سفر حج تمتع در سال 93  را حدود 3200 دلار اعلام کرد  که این میزان قیمت ها موجب تعجب اعضای هیئت چینی شد.

مهندس اوحدی اظهار کرد: ما قادریم در امور مربوط به حمل و نقل و اسکان حجاج چین و برنامه ریزی ها به شما کمک  کنیم و دعوت می کنیم در ایام حج از نحوه و فرآیند خدمات رسانی به حجاج ایرانی بازدید بعمل آورید.

هیئت اعزامی در این دیدار در خصوص هزینه حج زائران چینی اعلام کردند :  هزینه حج برای هر زائر چینی 8500 دلار شامل 3200 دلار برای بلیط هواپیما و 5300 دلار تنها برای اسکان و حمل و نقل داخلی زائران چینی در عربستان است (که این مبلغ حدود 15 میلیون تومان گرانتر از هزینه حج برای زائران ایرانی است) و از طرفی تأمین غذا به عهده خود زائران است .

در دیدار رئیس سازمان حج و زیارت با رئیس جامعه مسلمانان چین، مشکلات اعزام ، اسکان و خدمات رسانی به حجاج چین عنوان شد و زمینه برای  برقراری همکاری بیشتر و انتقال تجربیات فراهم شد.

این دیدار با حضور دکتر باقری معاون محترم امور بین الملل بعثه مقام معظم رهبری و مهندس خدرنژاد معاون حج، عمره و عتبات سازمان حج و زیارت برگزار شد.

سازمان حج و زیارت امتیاز به خبر :

ارسال نظرات

نام

ایمیل

وب سایت

نظرات شما

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.