پایگاه اطلاع رسانی

سازمان حج و زیارت

برگزاری سومین همایش آموزشی زائرین عمره شهرستان رشت

برگزاری سومین همایش آموزشی زائرین عمره شهرستان رشت

سومین همايش بزرگ آموزشي زائران عمره مفرده شهرستان رشت با حضور گسترده 1400 نفر زائر از 6 کاروان اين شهرستان روز جمعه مورخ 93/01/29 در مهديه رشت برگزار شد. 

حسن يگانه مدير حج و زيارت گيلان طي سخناني ضمن تبریک روز ارتش بر غیور مردان ارتش جمهوری اسلامی و همچنین تبریک ولادت حضرت فاطمه الزهرا (س) ، به تشريح برنامه هاي سفر و اعزام زائران شهرستان رشت به سرزمين وحي پرداخت و گفت: جمع حاضر شامل 6 کاروان از کاروان هاي 31 فروردین تا 10 خرداد سال 93 شهرستان رشت هستند که خوشبختانه تاکنون 62 کاروان به استعداد 8897 زائر ، در زمان مقرر و طبق برنامه ريزي انجام شده صورت پذيرفت و اميدواريم اين روند تا پايان عملياتي عمره 93-92 یعنی از 7 دي ماه آغاز و تا 4 تیر 93؛ ادامه داشته باشد.

يگانه در ادامه از فراخوان مرحله دوم ثبت نام در تاريخ 28 دي ماه جاري خبر داد و گفت: اسامي کاروان هاي مرحله دوم در اين تاريخ اعلام و زائران محترم مي توانند براساس تاريخ يادشده در اطلاعيه، جهت ثبت نام به کاروان ها مراجعه کنند. وي اضافه کرد: عمليات اعزام گروه دوم از 8 فروردين 93 تا 6تيرماه سال آينده انجام خواهد شد.
وي در ادامه هدف از برگزاري اين همايش آموزشي را تشريح نحوه ارايه خدمات، توصيه ها و آموزش نمادين احکام و مناسک حج عنوان کرد و گفت: جلسات آموزشي کاروان ها شامل 3 جلسه آموزشي در ايران و با توجه به سفر ده روزه عمره، 4 جلسه آموزشي در مدينه است که زائران در اين همايش ها در خصوص چگونگي هزينه ها، رعايت قوانين و مقررات و احکام مناسک آشنا مي شوند.
مدير حج و زيارت گيلان اعزام زائران به سرزمين وحي را بر اساس دو گروه قيمتي و هزينه هاي تعريف شده متناسب با آن دانست و اظهار داشت: هزينه گروه اول 24539000 ریال (3د - مدينه) و هزينه گروه دوم 25522000 ریال (3ب - مدينه) است که اين رقم شامل همه هزينه هاي زائران از زمان ثبت نام تا بازگشت به فرودگاه رشت مي باشد.
حسن يگانه با بيان اينکه همه زائران طبق قرارداد سازمان حج و زيارت با بيمه ايران از 48 ساعت قبل از سفر و 2 هفته بعد از سفر تحت پوشش بيمه هستند خاطرنشان کرد: درخصوص بيمه تکميلي نيز قراردادي از سوي سازمان بسته نشده اما هر يک از زائران مي توانند در صورت تمايل و توافق خود را تحت پوشش بيمه تکميلي قرار دهند.
وي در ادامه با اشاره به اقدامات بعثه مقام معظم رهبري گفت: از سوي بعثه مقام معظم رهبري روحاني واجد شرايط، داراي سابقه سفر، آشنا به احکام و مناسک و همچنين آشنا به فتواي مراجع عاليقدر جهت راهنمايي زائران محترم به کاروان ها معرفي مي شود که طي سفر و 3 جلسه آموزشي در ايران و 4 جلسه آموزشي در مدينه در خدمت زائران شريف خواهند بود.
یگانه افزود: پليس فرودگاه و ستاد مبارزه با مواد مخدر در ارتباط با اهميت برخورد با حمل کنندگان مواد مخدر و هر گونه مواد و قرص هاي روان گردان و غيره، تدابيري اتخاذ شده تا براي حفظ آبروي نظام مقدس جمهوري اسلامي و زائران عزيز، از اعزام زائري که حامل مواد مخدر باشد جلوگيري خواهد شد. همچنین به بانوان جلسه تاکید ویژه نمودند که در حفظ حجاب خود در کشور عربستان اهتمام بورزند تا وهابیون از ضعف حجاب زائرین سوء استفاده نکنند.
در اين همايش، پس از سخنرانی مدیر حج و زیارت، حجت الاسلام والمسلمين شفيعي نماينده بعثه مقام معظم رهبري در حج و زيارت استان گيلان طي سخناني ضمن تبریک ولادت حضرت فاطمه الزهرا (س) و روز زن، با تاکيد بر لزوم توجه زائران به عبادت در اين سفر معنوي اظهار داشت: شما زائران محترم از بين 2 ميليون و 500 هزار نفر گيلاني انتخاب شده و دعوت شده خداوند هستيد پس اين دعوت را به فال نيک گرفته و از لحظه لحظه حضورتان در سرزمين وحي براي عبادت و نيايش استفاده کنيد.
حجت الاسلام والمسلمين شفيعي با تاکيد بر لزوم حفظ و رعايت حجاب اسلامي گفت: شما زائران بايد الگو و نمونه کامل يک زن و مرد مسلمان باشيد و فرهنگ بالاي ايراني بودن خود را به جهانيان نشان داده و حجاب خود را به صورت کامل رعايت کنيد. در پايان اين مراسم، مناسک و اعمال عمره مفرده توسط نماينده بعثه مقام معظم رهبري در حج و زيارت استان گيلان براي زائران تشريح شد.
در کنار همایش، دو نمایشگاه با مضمون نمایشگاه کتاب و حجاب و عفاف برگزار گردید که زائرین از این دو نمایشگاه دیدن نمودند.
محمد گرانمایه امتیاز به خبر :

ارسال نظرات

نام

ایمیل

وب سایت

نظرات شما

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.