پایگاه اطلاع رسانی

سازمان حج و زیارت

زائران عتبات به زودی ارز می گیرند

زائران عتبات به زودی ارز می گیرند
مدیر کل عتبات عالیات سازمان حج و زیارت از توافق این سازمان با بانک مرکزی برای حل مشکل ارز همراه زائران عتبات عالیات عراق خبر داد. ... 

 مسعود اخوان درباره‌ی محدودیت زائران عتبات عالیات عراق برای گرفتن ارز مسافرتی از بانک‌های عامل‌، با توجه به خودداری‌هایی که این بانک‌ها طبق ضوابط بانک مرکزی برای پرداخت ارز به مسافران عتبات انجام می‌دهند، اظهار کرد: برای رفع این مشکل توافقی با بانک مرکزی داشته‌ایم و اکنون در حال هماهنگی با بانک ملت برای پرداخت ارز مسافرتی به زائران عتبات عالیات عراق هستیم و این مشکل به‌زودی رفع خواهد شد.

وی یادآوری کرد: در حال حاضر براساس ضوابط بانک مرکزی‌، شعب ارزی بانک‌ها فقط به افرادی که گذرنامه‌، روادید و بلیت داشته باشند، ارز مسافرتی می‌دهند‌؛ اما زائرانی که با کاروان‌های تحت پوشش سازمان حج و زیارت به عراق می‌روند، چون به‌صورت مانیفستی روادید آن‌ها صادر می‌شود و مثل دیگر مسافران روادید ندارند،‌ نمی‌توانند از بانک‌ها ارز بگیرند، ما در حال رفع این محدودیت هستیم.

سازمان حج و زیارت هم‌اکنون برای هر زائر عتبات عالیات، مبلغی ارز به نرخ ارز مبادلاتی می‌گیرد که این پول صرف خرید خدمات مورد نیاز زائران در بخش اقامت و حمل و نقل در عراق می‌شود تا به این ترتیب، هزینه‌ی سفر افزایش زیادی نداشته باشد؛ اما با این وجود گرانی ارز، تأثیر خود را بر نرخ سفر به عتبات عالیت گذاشته و هزینه‌ی آن را تا دو برابر افزایش داده است.
 

مجید عبداللهی امتیاز به خبر :

ارسال نظرات

نام

ایمیل

وب سایت

نظرات شما

حاج جلال
حاج جلال یکشنبه, 05 آذر,1391 19:39
بسیار عالی می باشد .