پایگاه اطلاع رسانی

سازمان حج و زیارت

توقف اعزام های عتبات در ایام برگزاری انتخابات پارلمانی عراق

توقف اعزام های عتبات در ایام برگزاری انتخابات پارلمانی عراق
مدیرکل عتبات سازمان حج و زیارت از توقف و تغییر در اعزام های زمینی و هوایی زائران ایرانی عتبات در ایام برگزاری انتخابات عراق خبر داد.

«محسن نظافتی» در گفت و گو با خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی سازمان حج و زیارت گفت : بر اساس اعلام مسئولین عراقی ، مرزهای هوایی این کشور از ساعت 24 امشب تا ساعت 18 چهارشنبه دهم اردیبهشت ماه بسته می باشد و هیچ پروازی به مقصد فرودگاه های نجف و بغداد صورت نمی گیرد.

وی افزود: بر اساس این اعلام ورود زائران به خاک عراق از طریق مرزهای زمینی در روزهای دهم و یازدهم اردیبهشت ماه ممنوع می باشد و از این رو اعزام های زمینی زائران ایرانی به عتبات در این ایام متوقف می گردد.

مدیرکل عتبات سازمان حج و زیارت ادامه داد : بر اساس برنامه ریزی های صورت گرفته زائران ایرانی مستقر در عراق شامل کاروان های هوایی و زمینی اعزامی به عتبات، در این فاصله زمانی از طریق مرزهای زمینی به کشور بازگردانده می شوند و ترتیبی اتخاذ شده تا زائران کاروان های هوایی اعزامی از مسیر مرزهای شلمچه و چزابه وارد کشور شده و سپس از طریق فرودگاه اهواز به استان های محل اقامت خود انتقال داده شوند.

نظافتی در پایان گفت : جدول اعزام زائرینی که در فاصله زمانی فوق الذکر سفرشان لغو گردیده در حال برنامه ریزی است و متعاقباً از طریق ادارات حج و زیارت استان ها به اطلاع کارگزاران زیارتی خواهد رسید.


شایان ذکر است  پس از ایام برگزاری انتخابات عراق اعزام زائران ایرانی به عتبات عالیات به روال عادی خود بازمی گردد.

سومین مرحله انتخابات مجلس عراق در روز چهارشنبه هفته جاری در این کشور برگزار می شود.


سازمان حج و زیارت امتیاز به خبر :

ارسال نظرات

نام

ایمیل

وب سایت

نظرات شما

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.