پایگاه اطلاع رسانی

سازمان حج و زیارت

ورود بیش از 550 هزار زائر ایرانی به مدینه منوره

ورود بیش از 550 هزار زائر ایرانی به مدینه منوره

از ابتدای آغاز عملیات عمره تاکنون بیش از 550 هزار زائر ایرانی در قالب 4098 کاروان  از استان های مختلف کشور مان وارد شهر مدینه منوره شده اند.

به گزارش خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی سازمان حج و زیارت از مدینه منوره، تا کنون بیش از 558411 زائر ایرانی در قالب 4098 کاروان از استان های مختلف کشورمان وارد شهر مدینه منوره شده اند که از این تعداد 309195 نفر زائر زن و 249216 زائر مرد می باشند. این زائران توسط شرکتهای پروازی سعودی ، ایران ایر و ماهان  به سرزمین وحی سفر نموده اند .

رییس ستاد مدینه منوره گفت: در عمره سال جاری باری اولین بار شاهد حضور زائران ایرانی قبل از ایام اربعین حسینی در مدینه منوره بودیم در تاریخ 92/9/26 اولین پرواز پیشگامان عمره ایران را با 175 نفر زائر از فرودگاه مهرآباد به فرودگاه جده منتقل کرد و در مدینه منوره تعداد دو هتل میزبان ضیوف الرحمان شدند. از همان ابتدای عملیات عمره ستاد مدینه منوره با حضور مسئولین تدارکات، اسکان و حمل ونقل به همراه مدیران ثابت و عوامل هتل ها کار استقبال و پذیرایی از زائران را شروع کردند.

مهدی حضوری افزود: ستاد مدینه منوره دارای واحدهای مختلفی برای خدمات رسانی به زائران می باشد که می توان به واحدهای اسکان، حمل و نقل، تدارکات، امداد و پیگیری اشاره نمود همچنین فرودگاه مدینه، استراحتگاه بین راهی السلوم که پذیرای زائرانی که از فرودگاه جده به سمت مدینه حرکت می نمایند و پذیرایی شام خروجی های مدینه منوره که به مکه میروند نیز اشاره کرد که همگی این واحدها آماده خدمت رسانی به زائران می باشند.

وی اضافه کرد: از نکات بارز اسکان در عمره جاری عقد قرارداد اسکان در موسم حج سال گذشته بود . در عمره جاری تعدا 47 هتل در اختیار زائران ایرانی قرار دارد این هتل ها دارای 10443 اتاق و تعداد 22786 تخت برای اسکان زائران می باشد، اغلب هتل ها در منطقه مرکزی شهر مدینه منوره واقع شده اند به جز دو مورد که برای حمل و نقل زائران این هتل ها وسیله نقلیه درنظر گرفته شده است.

حضوری گفت:واحد حمل ونقل در مدینه منوره با همکاری واحدهای فرودگاه ،مغادره ، مزارات،و شجره در شهر پیامبر مسئولیت خدمت رسانی به زائران را بر عهده دارد. روزانه به طور متوسط تعداد 52 دستگاه اتوبوس در بخش زیارت دوره نوبت صبح و 52 دستگاه اتوبوس در نوبت عصر در خدمت 34 کاروان برای بازدید از اماکن مقدسه مسجد قبا ، ذوقبلتین ، مساجد سبعه و شهدای احد می باشد .انجام زیارت دوره برای زائران در شهر مدینه منوره در روز سوم حضور در این شهر مقدس انجام می پذیرد.

حضوری اظهار داشت : در فرودگاه مدینه منوره نیز چهار نفر جهت خدمت رسانی به زائران در دو شیفت کاری فعالیت می نمایند این نیروها وظیفه هماهنگی با گمرک فرودگاه و هماهنگی با مدیر راهنما جهت معرفی اتوبوس ها  جهت انتقال زائران از فرودگاه مدینه به محل های اسکان را دارند . در فرودگاه مدینه روزانه به طور میانگین هشت پرواز از ایستگاه های مشهد مقدس ، ساری ،گرگان ، تهران ، شیراز ، اهواز ، ارومیه و اصفهان فرود می آیند.

 


حامد ایلخانی امتیاز به خبر :

ارسال نظرات

نام

ایمیل

وب سایت

نظرات شما

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.