پایگاه اطلاع رسانی

سازمان حج و زیارت

همزمان با سالروز آزادسازی خرمشهر ،

سوم خرداد ؛ کلنگ هتل شلمچه و دو زائر سرای چزابه زمین زده می شود

سوم خرداد ؛ کلنگ هتل شلمچه و دو زائر سرای چزابه زمین زده می شود
رئیس سازمان حج و زیارت : کلنگ پروژه ساخت هتل در شلمچه و دو زائر سرا در مرز چزابه سوم خرداد، همزمان با سالروز آزاد سازی خرمشهر به زمین زده خواهد شد.

«سعید اوحدی» عصر امروز سه شنبه در هفتمین جلسه ستاد دائمی اربعین که با حضور دستگاههای همکار در امر اعزام زائران به عتبات برگزار شد، گفت : در ایام اربعین سال گذشته بر اساس آمار غیر رسمی بیش از یک میلیون نفر از زائران ایرانی به عتبات مشرف شدند که پیش بینی ما این است که در ایام اربعین سالجاری این جمعیت به یک و نیم تا دو میلیون نفر افزایش یابد که لازم است برنامه ریزی و تصمیم‌گیری های بهتری در خصوص ساماندهی زائران داشته باشیم.

وی افزود : در دیدار اخیر که با سفیر عراق در ایران داشتیم، موضوع سفر زائران به عراق در ایام اربعین و ساماندهی زائران عراقی که به ایران سفر می کنند، مطرح گردید و ایشان از ایجاد ستاد دائمی اربعین که زمینه بهبود و ارتقاء سطح ساماندهی زائران ایام اربعین را در پی خواهد داشت، ابراز خرسندی کردند.

رئیس سازمان حج و زیارت ادامه داد : پس از ایام اربعین سال گذشته ، با مصوبه شورای برنامه ریزی بعثه مقام معظم رهبری شرکتی تحت عنوان «توسعه و عمران امید زائر» با رویکرد توسعه زیرساخت های خدماتی و رفاهی زائران عتبات تأسیس شد.

مهندس اوحدی اضافه کرد: در روزهای پایانی سال گذشته کنسرسیومی با حضور بانکهای کشور و ستاد بازسازی عتبات عالیات تشکیل شد و شرکتی با سرمایه یک هزار میلیارد ریال با رویکرد سرمایه گذاری در توسعه خدمات رفاهی به زائران عتبات و ساخت هتل و زائر سرا در نقاط مرزی کشور شامل چزابه، شلمچه و مهران و شهرهای کربلا و نجف در عراق تأسیس گردید.

وی بیان کرد: ایجاد اقامتگاه برای زائران ایرانی در نقاط مرزی کشور بویژه برای بهره برداری در ایام خاص و اسکان زائران عراقی که به منظور سفرهای زیارتی و درمانی به ایران سفر می کنند از برنامه های ما بوده است.

رئیس سازمان حج و زیارت اظهار داشت: در این راستا کلنگ دو زائر سرا در چزابه و یک هتل در شلمچه روز سوم خرداد، همزمان با سالروز آزاد سازی خرمشهر به زمین زده خواهد شد و زائر سرای چزابه در ایام اربعین سالجاری مورد بهره برداری قرار خواهد گرفت.

مهندس اوحدی در پایان گفت: در ایام عادی سال روزانه 1200 زائر عراقی از طریق مرزهای کشور به ایران سفر می کنند که این میزان در ایام تابستان به 4 هزار نفر در روز افزایش پیدا می کند که ساماندهی این زائران از دغدغه های کشور است و با ایجاد اقامتگاه های مذکور در نقاط مرزی کشور، زمینه ساماندهی بهتر سفر ایشان در ایران فراهم خواهد شد.


سازمان حج و زیارت امتیاز به خبر :

ارسال نظرات

نام

ایمیل

وب سایت

نظرات شما

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.