پایگاه اطلاع رسانی

سازمان حج و زیارت

جاماندن گذرنامه 3 زائر ایرانی عمره در هواپیما مانع سفر آنان شد

جاماندن گذرنامه 3 زائر ایرانی عمره در هواپیما مانع سفر آنان شد
جاماندن گذرنامه 3 زائر ایرانی عمره در هواپیما و همراه نداشتن گذرنامه هنگام ورود به فرودگاه مدینه منوره، مانع سفر سه تن از عمره گزاران ایرانی شد.

به گزارش خبرنگار اعزامی پایگاه اطلاع رسانی سازمان حج و زیارت از مدینه منوره، سه تن از زائران ایرانی عمره مفرده هنگام کنترل گذرنامه زائران در فرودگاه مدینه متوجه شدند که گذرنامه های خود را در هواپیما جا گذاشته اند و این موضوع را به مسئولین کاروان و همکاران واحد امداد ستاد مدینه منوره مستقر در فرودگاه مدینه انتقال می دهند.

بر اساس این گزارش ، همکاران واحد امداد و پیگیری ستاد مدینه، موضوع را پیگیری کرده ولی متاسفانه موفق به یافتن گذرنامه این سه زائر ایرانی نمی شوند و از آنجایی که مجوز ورود به هر کشوری روادید الصاق شده بر گذرنامه ی افراد می باشد، متاسفانه علی رغم پیگیری های فراوان این سه زائر ایرانی به کشور بازگردانده می شوند.

«جواد دانشیار» معاون دفتر نمایندگی سازمان حج و زیارت در عربستان در اینخصوص به خبرنگار ما  گفت : سه زائر ایرانی یکی از کاروان های عمره که در تاریخ 93/2/15 برای بجاآوردن عمره مفرده عازم عربستان  شده بودند، هنگام کنترل گذرنامه در فرودگاه مدینه متوجه جاماندن گذرنامه شان در هواپیما می شوند و پس از اطلاع این موضوع به مسئولین کاروان ، همکاران واحد امداد و نیروهای ایرانی مستقر در فرودگاه مدینه وارد عمل شده لکن علی رغم تلاش و جستجوی فراوان موفق به یافتن گذرنامه های این زائران نمی شوند و ناچاراً این سه زائر به کشور بازگردانده می شوند.

سازمان حج و زیارت به مدیران و مسئولین محترم کاروانها توصیه کرد پیش از عزیمت به سفر نکات و تذکرات لازم و ضروری را به زائران عمره گزار گوشزد نمایند.

سازمان حج و زیارت به عمره گزاران ایرانی موکداً توصیه کرد: از آنجایی  که هنگام ورود به کشور عربستان گذرنامه و ویزای زائران در فرودگاه های جده و مدینه کنترل می شود و مهر ورود به آن کشور در گذرنامه ها زده می شود، گذرنامه زائران در دست آنان باشد و از قرار دادن گذرنامه در ساک و چمدان جداً خودداری کنند.

گذرنامه زائران ایرانی هنگام عزیمت به عربستان یک بار توسط پلیس مستقر در فرودگاه های کشور و بار دیگر هنگام ورود به عربستان در فرودگاه های مدینه منوره و جده و هنگام بازگشت به کشور در فرودگاه جده و هنگام ورود به ایران در فرودگاه های کشور کنترل می گردد. از این رو لازم است زائران در موارد یاد شده حتما گذرنامه خود را در دسترس داشته باشند تا با مشکل و معطلی مواجه نشوند.

لازم است زائران ایرانی در خصوص درج مهر ورود و خروج در گذرنامه هایشان در فرودگاه های ایران و عربستان هنگام عزیمت به عربستان و بازگشت به کشور دقت کافی داشته باشند.سازمان حج و زیارت امتیاز به خبر :

عکسهای مرتبط

ارسال نظرات

نام

ایمیل

وب سایت

نظرات شما

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.