پایگاه اطلاع رسانی

سازمان حج و زیارت

سفر انفرادي به عتبات عاليات ممنوع

در آستانه تاسوعا و عاشوراي حسيني، تردد انفرادي زوار عتبات عاليات از مرز خسروي شهرستان قصرشيرين ممنوع شد.

در آستانه تاسوعا و عاشوراي حسيني، تردد انفرادي زوار عتبات عاليات از مرز خسروي شهرستان قصرشيرين ممنوع شد.
فرماندار قصرشیرین با اعلام این خبرگفت: این تصمیم با توجه به افزایش تقاضای سفر به کربلای معلی در روزهای تاسوعا وعاشورای حسینی گرفته شده است و براساس آن سفر به عتبات عالیات تنها از طریق کاروان های زیرپوشش سازمان حج و زیارت امکان پذیر است.
حسین پروین افزود: هم اکنون به طور میانگین ، 10 تا 15 کاروان مجاز زائران عتبات عالیات از طریق مرز خسروی عازم اماکن مقدس عراق می شوند که در صورت موافقت مسئولان و دست اندرکاران، این مرز آمادگی افزایش میزان تردد کاروان های مجاز عتبات عالیات را در ایام محرم به ویژه روزهای تاسوعا و عاشورای حسینی دارد.
وی گفت: مرز پرویزخان فقط برای سفر به اقلیم کردستان عراق بوده و ترددهای انفرادی از این مرز به منظور سفر به عتبات عالیات ممنوع است و اگر کسی بخواهد از این مسیر مسافرت کند باید منتظر مشکلات و خطرات موجود در این مسیر نیز باشد.
پروین یادآور شد: قصرشیرین در غرب استان کرمانشاه بیش از 186 کیلومتر مرز مشترک با کشور عراق دارد و دارای دو مرز رسمی و فعال خسروی و پرویزخان است.
مجید عبداللهی امتیاز به خبر :

ارسال نظرات

نام

ایمیل

وب سایت

نظرات شما

حاج جلال
حاج جلال یکشنبه, 05 آذر,1391 11:12
انشاءلله که همه به قوانین احترام بگذارند و جان خود وخانواده هاشان را در خطر نیندازند و با کاروان های حج وزیارت سفرکنند .