پایگاه اطلاع رسانی

سازمان حج و زیارت

اسامي حجاج پاكستاني در حج 93اعلام شد

اسامي حجاج پاكستاني در حج  93اعلام شد

به گزارش خبرنگار اعزامی سازمان حج و زیارت در عربستان، به نقل از الوطن، وزارت امور ديني پاكستان اسامي ۵۳ هزار و ۸۱۴ نفر را كه براي اداي فريضه حج در موسم امسال انتخاب شده اند، اعلام كرد.

بر اساس گزارش رسانه‌هاي پاكستان، صدر محمد يوسف وزير امور ديني پاكستان گفت: اين وزارت با سفر ۵۳ هزار و ۸۱۴ نفر براي اداي فريضه حج در موسم حج امسال بر اساس سهميه مجاز پاكستان موافقت كرده است.

وي خاطر نشان كرد: اسامي پذيرفته شدگان در پايگاه اينترنتي اختصاص يافته براي حجاج پاكستاني منتشر شده و همچنين از طريق نامه هايي كه براي آنها ارسال شده، در جريان اين موضوع قرار گرفته اند.

وزير امور ديني پاكستان از پذيرفته شدگان براي سفر حج خواست يك كپي از گذرنامه خود را ارسال كنند و مسائل مالي را پيش از دهم ژوئن براي تكميل تدابير مربوط به دريافت رواديد حج انجام دهند.

وي خاطر نشان كرد: علاقه مندان به اداي فريضه حج، تحويل درخواستهاي خود را از ماه آوريل گذشته آغاز كردند.

يوسف افزود: تعداد كل كساني كه براي سفر حج درخواست داده اند به ۱۲۷ هزار و ۵۸۶ نفر رسيده كه ۵۳ هزار و ۸۱۴ نفر از آنها پذيرفته شده اند.

وي خاطر نشان كرد: اولين پرواز حجاج پاكستاني به عربستان در ۲۷ آگوست انجام خواهد شد و آخرين پرواز حجاج پاكستاني به سرزمين وحي هم ۲۸ سپتامبر انجام خواهد شد.

جمعيت پاكستان حدود ۱۸۰ ميليون نفر است و با توجه به تصميم مقامات سعودي مبني بر كاهش ۲۰ درصدي حجاج خارج از عربستان، سهميه اين كشور در موسم حج ۱۴۵ هزار نفر می باشد.
علیرضا صادقیان امتیاز به خبر :

ارسال نظرات

نام

ایمیل

وب سایت

نظرات شما

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.