پایگاه اطلاع رسانی

سازمان حج و زیارت

رييس سازمان حج در مكه مكرمه اعلام كرد:

هيچ زائر ايراني به كرونا مبتلا نشده است

هيچ زائر ايراني به كرونا مبتلا نشده است
اوحدي با اطمينان خاطر نسبت به عدم ابتلاي زائران ايراني بيت الله‌ الحرام به ويروس كرونا تصريح كرد: تا به امروز مورد مشكوكي ميان زائران ايراني نداشته ايم و مواردي كه در كرمان مشاهده شده است، در دست بررسي و مطالعه قرار دارد كه آيا در سفر عمره بوده و يا از طريق ديگري مبتلا شده اند.

مهندس اوحدي، رييس سازمان حج و زيارت امروز در ديدار مديران ثابت و عوامل ستاد عمليات عمره در مكه مكرمه اظهار داشت: پس از ۳۵ سال موفق شديم زائران ايراني را از نيمه ماه صفر به عمره اعزام كنيم كه اكنون تعداد عمره‌گزاران ايراني به مرز ۷۰۰ هزار نفر رسيده است.

وي خاطرنشان كرد: اميدواريم در عمليات عمره امسال بتوانيم تعداد 830 هزار زائر را اعزام كنيم كه اين تعداد نسبت به ميزان عمره گزاران سال گذشته افزايش ۶۸ درصدي نشان مي‌دهد، به صورت جدي سعي خواهيم كرد قراردادهاي عمره سال بعد را در ماه رمضان امسال با شركت‌هاي مختلف امضاء‌كنيم.

اوحدي، گفت: به ازاي هر زائر ۴۰۰ تا ۴۵۰ هزار تومان كاهش هزينه عمره صورت گرفت كه حدود ۴۵۰ ميليارد تومان صرفه جويي شده است كه جا دارد از تلاش‌ها و پيگيري‌هاي حجت الاسلام والمسلمين قاضي عسكر تشكر شود.

رييس سازمان حج و زيارت ادامه داد: امسال براي اولين بار هزينه اعزام به حج را دو قسطي كرديم و خوشبختانه مردم با همكاري خوبي كه داشته اند بدون استثناء ثبت نام كردند، در حج امسال حداقل يك پزشك براي هر كاروان در نظر گرفته شده است، افزون بر اين ۶۰ پزشك زن نيز داريم كه سال قبل اين تعداد ۱۵ پزشك زن بوده است.

وي در ادامه با اطمينان خاطر نسبت به عدم ابتلاي زائران ايراني بيت الله الحرام به ويروس كرونا تصريح كرد: تا به امروز مورد مشكوكي ميان زائران ايراني نداشته ايم و مواردي كه در كرمان مشاهده شده است، در دست بررسي و مطالعه قرار دارد كه آيا در سفر عمره بوده و يا از طريق ديگري مبتلا شده اند.

اوحدي از ثبت شركت توسعه و عمران اميد زائر با هدف بهره مندي از ظرفيت‌هاي بخش خصوصي در سازمان حج و زيارت خبر داد و افزود: به دليل شرايط حاکم در عراق ، خدمات به زائران عتبات عاليات پايين است كه اميدواريم با تحقق اهداف اين شركت شاهد تحولي خوب در خدمتگزاري به زائران عتبات عراق باشيم.

همچنين حجت الاسلام والمسلمين راشد يزدي، استاد حوزه علميه مشهد در جمع مديران ثابت و عوامل ستاد عمليات عمره در مكه مكرمه اظهار داشت: سعي كنيد ارزش خدمت به زائران بيت الله الحرام را ارزان نفروشيد.

وي با اشاره به اين‌كه خادمان ضيوف الرحمان در ثواب عمره گزاران و حجاج شريك هستند، خاطرنشان كرد: قدرت تحمل و صبر خود را بالا ببريد، چراكه جلب رضايت زائر اجر و ثوابي بسيار دارد كه ائمه اطهار عليهم السلام نيز بر اين مسأله تأكيد دارند.
سازمان حج و زیارت امتیاز به خبر :

ارسال نظرات

نام

ایمیل

وب سایت

نظرات شما

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.