پایگاه اطلاع رسانی

سازمان حج و زیارت

استقبال مردم برای اعزام به عتبات در لیالی قدر

استقبال مردم برای اعزام به عتبات در لیالی قدر
مدیرکل عتبات سازمان حج و زیارت از استقبال مردم برای اعزام به عتبات در شب های قدر خبر داد و گفت: نیمی از ظرفیت کاروان های عتبات اعزامی در ماه مبارک رمضان تکمیل شده است.

'محسن نظافتی' در گفتگو با خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی سازمان حج و زیارت گفت: تا صبح امروز بیش از نیمی از ظرفیت کاروان های عتبات برای اعزام در ماه مبارک رمضان که از نیمه دوم این ماه آغاز خواهد شد، تکمیل شده و بیشتر ثبت نام های زائران مربوط به اعزام های لیالی قدر بوده است.


وی افزود: ثبت نام دوره جدید اعزام های عتبات مربوط به اعزام های 21 تیرماه تا چهارم مهرماه از دهم تیرماه آغاز شده و روند ثبت نام در تکمیل ظرفیت کاروان ها ادامه خواهد داشت.


مدیرکل عتبات سازمان حج و زیارت اعلام کرد: با نزدیک شدن به زمان اعزام ها، شرایط امنیتی کشور عراق را از سفارت جمهوری اسلامی ایران در آن کشور و دفتر نمایندگی سازمان حج و زیارت در عراق پیگیری می کنیم تا مشکلی برای اعزام زائران ایجاد نشود.


وی ادامه داد: فعلاً امنیت در شهرهای کربلا و نجف نسبت به سایر شهرها بالاتر است بویژه در شهر نجف که مشکلی هم‌اکنون وجود ندارد.


مدیرکل عتبات عالیات سازمان حج و زیارت تصریح کرد: در صورتی که منابع مستقر در عراق شرایط امنیتی آنجا را برای اعزام زائران مطلوب ندانند اعزام‌ها در فرصت دیگری انجام خواهد شد.


نظافتی افزود: در اعزام‌های ماه مبارک رمضان، زائران 3 روز در نجف و 4 روز در کربلا و یا بالعکس مستقر خواهند شد و سفر به کاظمین از برنامه زیارتی زائران حذف شده است.


دور جدید ثبت نام های سفر عتبات از دهم تیرماه آغاز شده و تا تکمیل ظرفیت کاروان های عتبات ادامه خواهد داشت.


متقاضیان سفر به عتبات در این دوره می توانند با مراجعه حضوری به دفاتر خدمات زیارتی در سراسر کشور و یا مراجعه به پایگاه اینترنتی www.atabat.org.ir برای ثبت نام قطعی در کاروان ها اقدام نمایند.سازمان حج و زیارت امتیاز به خبر :

ارسال نظرات

نام

ایمیل

وب سایت

نظرات شما

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.