پایگاه اطلاع رسانی

سازمان حج و زیارت

مدينه از حضور زائران ايراني خالي شد

مدينه از حضور زائران ايراني خالي شد
همزمان با اعزام آخرين كاروان زائران ايراني از مدينه منوره به مكه مكرمه، بارديگر شهر پيامبر اكرم (ص) خالي از ايرانيان شد و از امروز هيچ زائري از ايران در قبرستان بقيع‌ و مسجدالنبي و حرم نبوي حضور ندارد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان حج و زیارت، آخرين كاروان زائران ايراني در مدينه منوره با نزديك شدن به پايان عمليات عمره، پس از مُحرم شدن در مسجد شَجره وارد مكه مكرمه شدند و شهر مدينه از زايران ايراني خالي شد.

براساس اين گزارش، آخرين كاروان زائران ايراني، عصر روز دوشنبه با احرام بستن در مسجد شجره و افطار راهي مكه مكرمه شدند و اين گروه از زائران سحرگاه امروز حدود ساعت دو بامداد به مكه مكرمه رسيدند و اعمال عمره مفرده خود را انجام دادند.


در حال حاضر تعداد اندكي از كاروان زائران ايراني در حدود ۱۰۰۰ نفر در مكه مكرمه حضور دارند و زائراني كه امروز به مكه رسيدند تا ۱۰ روز ديگر در اين شهر مقدس حضور خواهند داشت و روزه داري را در شهر مكه معظمه تجربه خواهند كرد.


آخرين كاروان زائران ايراني به مدينه منوره ۶ تيرماه اعزام شد و آخرين كاروان زائران ايراني از مكه مكرمه ۲۶ تيرماه به ايران اسلامي بازخواهد گشت.


بر اساس این گزارش، عمليات عمره ۹۳ - ۹۲ از ۲۶ آذر ماه ۱۳۹۲ آغاز و در ۲۶ تيرماه ماه ۱۳۹۳ پايان خواهد يافت.شركت‌هاي هواپيمايي ايران و عربستان سعودي كه كار جابجايي زائران در مسير ايران وعربستان سعودي و برعكس را انجام مي‌دادند درعمليات عمره امسال تاخيرهاي كمتري را تجربه كردند.


حسن سرخوش، مدير كل برنامه ريزي پذيرش و اعزام سازمان حج و زيارت با بيان اينكه عمره ماه مبارك رمضان ۱۵ روزه و ۲۱ روزه است، اظهار داشت: ۲۳ هزار زائر در عمره ۱۵ روزه از ۲۷ تا ۳۱ خرداد به سرزمين وحي اعزام شدند و عمره ۲۱ روزه كه از يكم تيرماه آغاز و تا ۵ تيرماه ادامه داشت، نزديك ۱۴ هزار نفر اعزام شدند.


مدير كل برنامه ريزي پذيرش و اعزام سازمان حج و زيارت خاطرنشان كرد: در مجموع تعداد اعزام‌هاي زائران خانه خدا در ماه مبارك رمضان ۶۵ درصد نسبت به سال گذشته افزايش داشته است.


وي تصريح كرد: در عمليات عمره جاري بيش از ۸۰۰ هزار زائران ايراني توفيق حضور در سرزمين وحي را پيدا كردند كه اين اعزام‌ها در قالب ۲۵۵۰ پرواز رفت و همين تعداد پرواز برگشت انجام گرفت.


وي ادامه داد: در عمليات اعزام جاري، تعداد ايستگاه‌ها پروازها ۲۰ ايستگاه بود كه تهران بيشترين پروازها و بوشهر كمترين پروازها را به خود اختصاص داد.

سازمان حج و زیارت امتیاز به خبر :

ارسال نظرات

نام

ایمیل

وب سایت

نظرات شما

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.