پایگاه اطلاع رسانی

سازمان حج و زیارت

مدیرکل عتبات سازمان حج و زیارت خبر داد:

آغاز دور جدید اعزام های عتبات از امروز

آغاز دور جدید اعزام های عتبات از امروز
مدیرکل عتبات سازمان حج و زیارت از آغاز دور جدید اعزام های عتبات از امروز (93/04/23) خبر داد.

محسن نظافتی صبح امروز در گفتگو با پایگاه اطلاع رسانی سازمان حج و زیارت گفت: نخستین گروه زائران ایرانی امروز به زیارت عتبات عالیات مشرف می شوند و لیالی قدر را در کربلای معلی یا نجف اشرف خواهند بود.

وی با اشاره به توقف 15 روزه اعزام های عتبات از ابتدای ماه مبارک رمضان افزود: هم اکنون ستادهای خدمات رسانی به زائران در عراق فعال شده و آماده خدمت رسانی هستند.

مدیرکل عتبات سازمان  حج و زیارت با اشاره به اینکه اعزام های عتبات تنها به صورت هوایی انجام خواهد گرفت ، بیان کرد: در روز اول اعزام ها 500 زائر در قالب 12 کاروان طی 2 پرواز به عتبات عالیات اعزام می شوند.

وی با بیان اینکه هزینه سفر به عتبات در مرحله جدید اعزام ها هشت تا 10 درصد کاهش یافته است، توضیح داد: این رقم در ایام ماه مبارک رمضان 16 تا 20 درصد است.


نظافتی با اشاره به اینکه اعزام های مرحله جدید از هشت ایستگاه پروازی در کشور به سمت نجف اشرف انجام خواهد شد، ادامه داد: در مرحله جدید اعزام های عتبات زیارت کاظمین همچنان در برنامه سفر نیست و متقاضیان سه روز در کربلا و چهار روز در نجف یا بالعکس اقامت می کنند.

وی در خصوص بسته های سفر 3 و 4 اظهار داشت: اعزام زائران در قالب این بسته ها بعد از ماه مبارک رمضان انجام خواهد گرفت.

این مقام مسئول در سازمان حج و زیارت بیان کرد: اولین پروازهای دور جدید اعزام های عتبات امروز از فرودگاه بین المللی امام خمینی(ره) تهران و فرودگاه کرمان انجام گرفت.
نام نویسی متقاضیان در کاروان های مرحله جدید عتبات از دهم تیر ماه آغاز شده و ثبت نام در کاروان ها همچنان ادامه دارد.

مرحله جدید اعزام زائران ایرانی به عتبات عالیات از امروزآغاز شده و تا چهارم مهر ماه ادامه خواهد داشت.
سازمان حج و زیارت امتیاز به خبر :

ارسال نظرات

نام

ایمیل

وب سایت

نظرات شما

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.