پایگاه اطلاع رسانی

سازمان حج و زیارت

بازگشت آخرین گروه از عمره گزاران ایرانی به کشور

بازگشت آخرین گروه از عمره گزاران ایرانی به کشور
آخرین گروه از عمره گزاران ایرانی ساعت 3 بامداد روز جمعه فرودگاه جده را به مقصد اصفهان ترک می کنند و بدین ترتیب پرونده عملیات عمره پس از 7 ماه بسته خواهد شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان حج و زیارت،  آخرین گروه از عمره گزاران ایرانی که در قالب سفرهای 21 روزه رمضانیه به عمره اعزام شده بودند، ساعت 3 بامداد روز جمعه با پرواز شرکت هواپیمایی ماهان جده را به مقصد فرودگاه اصفهان ترک می کنند و بدین ترتیب پرونده عملیات عمره پس از 7 ماه بسته خواهد شد.

بر اساس این گزارش عملیات عمره جاری 26 آذرماه سال گذشته با اعزام اولین گروه از زائران ایرانی از فرودگاه مهرآباد آغاز شد و آخرین گروه از عمره گزاران کشورمان صبح روز جمعه 27 تیرماه وارد کشور می شوند.

در عملیات عمره جاری که هفت ماه بطول انجامید، 807 هزار زائر ایرانی در قالب 2544 پرواز به سرزمین وحی اعزام شدند.

از مجموع 2544 پرواز زائران ایرانی 651 پرواز توسط شرکت هواپیمایی ایران ایر، 611 پرواز توسط شرکت هواپیمایی ماهان و 1282 پرواز زائران ایرانی توسط شرکت هواپیمایی سعودی انجام گرفته است.

عملیات عمره 93-92 برای اولین بار پس از 30 سال از نیمه ماه صفر آغاز شد و با توجه به اعزام 490 هزار زائر ایرانی در عمره گذشته، میزان اعزام ها در عمره جاری 65 درصد افزایش یافت.

عملیات اعزام زائران ایرانی به سرزمین وحی از 20 ایستگاه پروازی کشور انجام شد و فرودگاه مهرآباد تهران بیشترین و فرودگاه بوشهر کمترین پروازهای عمره را به خود اختصاص دادند.

سازمان حج و زیارت امتیاز به خبر :

ارسال نظرات

نام

ایمیل

وب سایت

نظرات شما

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.