پایگاه اطلاع رسانی

سازمان حج و زیارت

توصيه سفير ايران در عراق به زائران عتبات عاليات

توصيه سفير ايران در عراق به زائران عتبات عاليات
سفير جمهوري اسلامي ايران در عراق به زائران عتبات عاليات توصيه كرد به هيچ عنوان زميني و انفرادي به عراق سفر نكنند. برنامه سفر زائران عتبات عاليات فقط به نجف وكربلا خواهد بود و حتي سفر به كاظمين دربرنامه سفر گنجانده نشده است.

به گزارش پايگاه اطلاع رساني سازمان حج و زیارت به نقل از واحد مركزي خبر، حسن دانايي فر، سفير جمهوري اسلامي ايران در عراق گفت: طبق برنامه سالهاي گذشته در بيست روز اول ماه مبارك رمضان سفر به عتبات عاليات تعطيل مي‌شد كه امسال هم طبق همين قاعده عمل شد.

وي با اشاره به اينكه سفر زائران عتبات عاليات با هماهنگي سازمان حج وزيارت در دهه پاياني ماه مبارك رمضان و شبهاي قدر اغاز شده است، گفت: سفر زائران از طريق هوايي و فقط به فرود گاه نجف خواهد بود و ديگر هيچ زائري به صورت زميني اعزام نخواهد شد.


سفير ايران در عراق گفت: برنامه سفر زائران عتبات عاليات فقط به نجف وكربلا خواهد بود و حتي سفر به كاظمين دربرنامه سفر گنجانده نشده است هرچند درحال بررسي‌هاي بيشتري هستيم تا اين محدوديت را نيز رفع كنيم.


دانايي فر درباره اينكه همه مرزهاي بازرگاني ايران وعراق فعال است و مشكلي دراين زمينه وجودندارد گفت: با وجود مشكلاتي كه در داخل عراق بوجود امده اما مشكلي در مرزهاي ما نيست و تا الان گزارشي مبني بر تعطيلي در روند كار بازرگاني دراين بخشها واصل نشده است.


وي با بيان اينكه درمرزهاي شمالي ازحاج عمران، سردشت، مريوان، پرويز خان مشكلي نيست و همه مرزهاي جنوبي نيز نظير مهران، چزابه وشلمچه ۲۴ ساعته فعال هستند وكار مي‌كنند گفت: حجم صادرات مابه عراق بيشتر شده است و برخي ممنوعيتها كه مسئولان عراقي در بخشهاي بهداشت و گمركي اعمال مي‌كردند با هماهنگي صورت گرفته در طول اين ۱۵ روز گذشته يا كاملا مر تفع شده و يا بسيار كاهش يافته است و مرزها اماده صادرات به عراق هستند.

سازمان حج و زیارت امتیاز به خبر :

ارسال نظرات

نام

ایمیل

وب سایت

نظرات شما

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.