پایگاه اطلاع رسانی

سازمان حج و زیارت

اعزام 5 هزار دانش آموز به عتبات عالیات برای اولین بار

اعزام 5 هزار دانش آموز به عتبات عالیات برای اولین بار

سعید اوحدی با حضور در خبرگزاری پانا از انعقاد تفاهم نامه ای با معاونت پرورشی وزارت آموزش و پرورش کشور خبرداد و گفت: بر اساس این تفاهم نامه که امروز به امضا رسید، در یک اقدام مشترک و هماهنگ با سازمان دانش آموزی و معاونت پرورشی وزارت آموزش و پرورش در مرحله اول زمینه اعزام 5 هزار دانش آموز به عتبات عالیات فراهم شده است.

وی با اشاره به تأثیر تربیتی ،اخلاقی و اعتقادی زیارت عتبات عالیات بر دانش آموزان اظهار داشت: دانش آموزان سرمایه های اصلی نظام هستند و برنامه ریزی فرهنگی و تربیتی برای آنان از وظایف مهم همه ماست.

رئیس سازمان حج و زیارت کشور با ابراز امیدواری از بهره گیری ظرفیت دانش آموزان در سفر عتبات عالیات خاطرنشان کرد: سعی می شود از ظرفیت دانش آموزان در مناسبت های ویژه ای همانند بزرگترین همایش جهان اسلام در ایام اربعین استفاده و بتوانیم به دانش آموزان خدمات خوبی را ارائه کنیم.

وی با تاکید بر اینکه امسال اولین سال اعزام دانش اموزان به سفر عتبات عالیات است، خاطرنشان کرد: امسال برای اولین بار به صورت سازمان یافته تعداد 5 هزار دانش آموز به این سفر معنوی مشرف می شوند و برنامه های فرهنگی که در سفر حج برای دانش آموزان در نظر گرفته شده برای سفر عتبات عالیات نیز دیده خواهد شد.

اوحدی با بیان اینکه در بحث عتبات دانش آموزی محدودیت خاصی در شرایط فعلی برای اعزام وجودندارد ،گفت:سعی براین است که از ظرفیت بزرگ سازمان دانش آموزی در اعزام آنان بهره گرفته شود .

رئیس سازمان حج و زیارت با طرح این پیشنهاد که در اعزام دانش آموزان به عتبات عالیات از پدرها و مادرها نیز در این سفر معنوی استفاده شود،گفت: سازمان حج این آمادگی را دارد که فضا را برای اعزام پدران به همراه دانش آموزان پسر و مادران را با دختران دانش آموز مهیا کنیم .

وی درباره سهمیه حج عمره دانش آموزی نیز به خبرنگار پانا گفت: باتوجه به اینکه بیش از 6 میلیون نفر زائر ودیعه گذار در صف انتظار حج عمره داریم و این افراد بیش از 5 سال است که مبالغی را به حساب بانک ها ریخته و منتظر اعزام هستند باید طوری رفتار کنیم که حقوق آنها ضایع نشود و از طرفی در بحث عمره دانش آموزی محدودیت جدی برای افزایش سهمیه عمره دانش اموزی داریم اگرچه نگاه ها در بعثه مقام معظم رهبری و سازمان حج و زیارت به عمره دانش آموزی مثبت است.

گفتنی است؛مراسم امضای تفاهم نامه اعزام کاروان های دانش آموزی به عتبات عالیات پیش از ظهر امروز با حضور سعید اوحدی رئیس سازمان حج و زیارت، حمیدرضا کفاش معاون پرورشی وزیر آموزش و پرورش و قایم مقام و مشاور ایشان و محمد کاظم دهقانی مدیرعامل خبرگزاری پانا و حجت الاسلام و المسلمین شهسواری مدیرکل حوزه ریاست و روابط عمومی سازمان حج و زیارت در محل خبرگزاری پانا برگزار شد.
سازمان حج و زیارت امتیاز به خبر :

ارسال نظرات

نام

ایمیل

وب سایت

نظرات شما

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.