پایگاه اطلاع رسانی

سازمان حج و زیارت

كشورهاي اسلامي بااتحادويكپارچگي به قدرت بزرگ بين‌المللي تبديل شوند

كشورهاي اسلامي بااتحادويكپارچگي به قدرت بزرگ بين‌المللي تبديل شوند
نماينده ولي فقيه در امور حج و زيارت مناسبات ايران و اندونزي را بسيار صميمانه و دوستانه خواند و با تاكيد بر ضرورت ارتباط گسترده كشورهاي اسلامي اظهار داشت: توانايي‌هاي فرهنگي و اقتصادي در كشورهاي اسلامي بسيار بالا است و مسلمانان در صورت يكپارچگي و اتحاد به قدرت بزرگ بين المللي تبديل خواهند شد.

به گزارش خبرنگار پايگاه اطلاع رساني حج، اعضاي كميسيون حج پارلمان اندونزي عصر دوشنبه با حضور در بعثه‌ مقام معظم رهبري با نماينده ولي فقيه و سرپرست حجاج ايراني ديدار كردند.

در اين ديدار حجت الاسلام والمسلمين سيد علي قاضي عسكر نماينده ولي فقيه در امور حج و زيارت مناسبات ايران و اندونزي را بسيار صميمانه و دوستانه خواند و با تاكيد بر ضرورت ارتباط گسترده كشورهاي اسلامي اظهار داشت: توانايي‌هاي فرهنگي و اقتصادي در كشورهاي اسلامي بسيار بالا است و مسلمانان در صورت يكپارچگي و اتحاد به قدرت بزرگ بين المللي تبديل خواهند شد.

وي با اشاره به توطئه‌هاي دشمنان اسلام و بويژه آمريكا و رژيم صهيونيستي براي ايجاد تفرقه بين مسلمانان افزود: امروز فتنه بزرگي در سطح جهان در حال رقم خوردن است از يك سو، اسلام را در بين كشورهاي غير اسلامي به عنوان ديني خشن و غير قابل تحمل معرفي مي‌كنند و به اسلام هراسي دامن مي‌زنند و از سوي ديگر بين كشورهاي اسلامي اختلاف شيعه و سني را مطرح مي‌كنند اين هر دو نتيجه توطئه دشمنان اسلام عليه مسلمانان است.

سرپرست حجاج ايراني با اشاره به جنايات ضد بشري گروه تكفيري داعش افزود: تروريست‌هاي تكفيري به نام اسلام مردم بي گناه و غير نظامي را سر مي‌برند و منازل مردم را ويران و در كوچه و خيابان بمبگذاري مي‌كنند. اينگونه اعمال ضد انساني با عقايد هيچ مذهبي از مذاهب اسلامي سازگاري ندارد. با متاسفانه اين گونه جنايات با سكوت كشورهاي غربي تداوم دارد.

نماينده ولي فقيه در امورحج و زيارت به جنايات بي شرمانه رژيم كودك كش صهيونيستي اشاره كرد و گفت: در مقابل چشمان بي تفاوت مجامع بين المللي، رژيم صهيونيستي به كشتار بي رحمانه مردم در فلسطين و غزه اقدام كرده و نزديك به دو هزار غير نظامي را به شهادت رسانده است و متاسفانه اوباما با كمال رسوايي مي‌گويد اسرائيل حق دفاع از خود را دارد و از رژيم صهيونيستي و نتانياهو حمايت مي‌كند. آيا مسلمانان و فلسطينيان حق دفاع از خود را ندارند؟ آمريكا به چه دليل موجهي اين همه سلاح در اختيار اسرائيل قرار مي‌دهد؟

آقاي قاضي عسكر، خودباوري مسلمانان را بسيار حائز اهميت دانست و افزود: امام راحل (ره) و رهبر معظم انقلاب اسلامي همواره تاكيد داشته اند اگر مسلمانان تمامي امكانات خود را بكار گيرند مي‌توانند از ادامه سلطه دشمنان بر كشورهاي اسلامي جلوگيري كنند و با تهاجم آنان مقابله كنند.

وي با اشاره به موضع جمهوري اسلامي ايران مبني بر ضرورت همه پرسي در فلسطين افزود: بر اساس ايده بسيار مترقي رهبر معظم انقلاب در صورتي كه تمامي فلسطيني‌ها در رفراندوم شركت كنند جمهوري اسلامي ايران نتيجه راي مردم را قبول مي‌كند. اما غربِ مدعيِ دمكراسي اين موضع منطقي را نمي‌پذيرد.

نماينده ولي فقيه در امو ر حج و زيارت وظيفه دانشمندان و بزرگان كشورهاي اسلامي براي افشاي فتنه‌هاي موجود و توطئه‌هاي دشمنان را ياد آور شد گفت: علما و انديشمندان مسلمان در شرايط حساس كنوني جهان اسلام وظيفه دارند امت اسلامي را به سمت وحدت و يكپارچگي و پرهيز از اختلافات حركت دهند.

وي به زندگي مسالمت آميز و برادرانه اهل سنت و تشيع در ايران اسلامي اشاره كرد و گفت: اهل سنت در ايران در كمال آزادي زندگي مي‌كنند و مساجد و حوزه‌هاي علميه مستقل دارند در مجلس شوراي اسلامي نماينده دارند و رئيس جمهور مشاور ويژه در اموراهل سنت دارد و ما مشكلي با آنان نداريم.

آقاي قاضي عسكر از حضور هيئت نمايندگان اندونزي در ايران استقبال و ابراز اميدواري كرد تبادل هيئت‌ها بين ايران و اندونزي گسترش هرچه بيشتر مناسبات دوجانبه را در پي داشته باشد.

سرپرست حجاج ايراني با اشاره به اينكه اندونزي بيشترين تعداد حاجي را به عربستان اعزام مي‌كند به تشريح مراحل آماده سازي حجاج ايراني قبل از عزيمت به حج پرداخت واظهار داشت: ساماندهي حج در ايران سابقه اي طولاني و ريشه‌هاي متقني دارد. حدود هزار اثر در حوزه حج و زيارت منتشر شده است. بيش از ۱۲۰ هزار تصوير از حرمين و عتبات در آرشيو غني بعثه مقام معظم رهبري وجود دارد. در حوزه ساخت فيلم‌هاي مستند در باره حج آثار ارزشمندي توليد شده است. آموزش مجازي به چندين زبان جريان دارد و زائران در جلسات حضوري كاروان‌ها و جلسات متمركز آموزش مي‌بينند.

وي بر آمادگي جمهوري اسلامي ايران براي انتقال تجربيات در حوزحج و زيارت به كشور اندوزي تاكيد كرد.

سيد فواد زكريا، رئيس كمسيون امور مالي حج در مجلس اندونزي نيز ساماندهي حج در ايران را بسيار خوب دانست و خواستار انتقال تجربيات ايران در زمينه حج به اندونزي شد.

وي با ابراز خرسندي از حضور در جمهوري اسلامي ايران و ديدار با نماينده ولي فقيه در امور حج و زيارت، ابراز اميدواري كرد ايران و اندونزي در كنار هم به عنوان كشورهاي پيشرفته اسلام در صحنه‌هاي مهم منطقه اي و بين المللي براي دفاع از حقوق مسلمانان حضور چشمگيرتري داشته باشند.

وي با اعلام حمايت دولت اندونزي از مبارزات مردم مظلوم فلسطين افزود: دولت و ملت اندونزي از تشكيل كشور مستقل فلسطين در مجامع بين المللي حمايت مي‌كنند اما كشورهاي غربي مانع از احقاق حق مردم فلسطين مي‌شوند.

اين مقام اندونزيايي، سياستهاي دوگانه امريكا در سطح بين المللي را مورد انتقاد قرار داد و از كشورهاي اسلامي خواست با جديت به حمايت از مردم فلسطين برخيزند.

وي افزود: مجلس اندونزي از توسعه مناسبات با جمهوري اسلامي ايران در تمامي زمينه‌ها حمايت مي‌كند.

رئيس كمسيون امور مالي حج در مجلس اندونزي در پايان به نمايندگي از جانب مردم و نمايندگان پارلمان اندونزي ضايعه سقوط هواپيماي ايراني را تسليت گفت.

وي از سرپرست حجاج ايراني براي انجام سفر به اندونزي دعوت كرد.

آقاي قاضي عسكر در پايان اين ديدار به سئوالات مختلف نمايندگان اندونزي پاسخ گفت و از مواضع اصولي دولت و ملت اندونزي در حمايت از مردم مظلوم فلسطين قدرداني كرد.

وي افزود: در موسم حج نيز در جلسات متعددي بابرادران اندونزيايي خود به تبادل تجربيات خواهيم پرداخت.

آقاي خدرنژاد معاون عمره و حج سازمان حج و زيارت كشورمان نيز در اين ديدار به تشريح مراحل اجرايي قبل، حين و بعد از سفر حج و عمره پرداخت.

سازمان حج و زیارت امتیاز به خبر :

ارسال نظرات

نام

ایمیل

وب سایت

نظرات شما

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.