پایگاه اطلاع رسانی

سازمان حج و زیارت

آغاز صدور روادید زائران ایرانی حج تمتع

آغاز صدور روادید زائران ایرانی حج تمتع
رئیس سازمان حج و زیارت از آغاز صدور روادیدهای زائران ایرانی حج تمتع از فردا در کنسولگری های عربستان در تهران و مشهد خبر داد.

سعید اوحدی در گفت و گو با فارس گفت: کارها و مقدمات لازم برای آغاز موسم حج انجام شده است و از فردا در تهران و مشهد صدور ویزاها آغاز می‌شود، همچنین برگزاری همایش‌های استانی نیز در سراسر کشور آغاز شده است که با ساختن نمادهایی از منا و عرفات فضا را برای زائران تشریح می‌کنند تا استرس زائران در آن فضا کاسته شود.

وی ادامه داد: با هماهنگی که با هلال احمر انجام شده است زائرانی که واکسن مننژیت و واکسن آنفولانزا را تا کنون تزریق نکرده‌اند می‌توانند در همایش‌های استانی واکسن را تزریق کنند.

رئیس سازمان حج و زیارت ادامه داد: در حج امسال نیز بر اساس روال سال‌های گذشته بعد از فراخوان از بین 53 شرکت متقاضی، 17 شرکت واجد شرایط شناخته شدند و مجوز جذب ایرانیان خارج از کشور به آنها داده شد تا فعالیت خود را آغاز کنند.

اوحدی ادامه داد: ایرانیان مقیم خارج از کشور که مشتاق سفر به خانه خدا هستند باید به سایت این شرکت‌ها مراجعه و ثبت نام کنند و امسال شرایطی فراهم شده است که از امکانات حمل و نقل و مرکز پزشکی زائران ایرانی در منا و عرفات استفاده کنند.

وی تصریح کرد: در مجموع پیش بینی ما این است که 2 هزار و 500 نفر از ایرانیان مقیم خارج از کشور در موسم حج امسال حضور خواهند داشت .
سازمان حج و زیارت امتیاز به خبر :

ارسال نظرات

نام

ایمیل

وب سایت

نظرات شما

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.