پایگاه اطلاع رسانی

سازمان حج و زیارت

تصويب طرح نقل ترددي براي اتوبوسها در موسم عمره امسال

تصويب طرح نقل ترددي براي اتوبوسها در موسم عمره امسال
مدير راهنمايي و رانندگي مكه مكرمه در گفتگو با روزنامه الجزيره اعلام كرد: نقل ترددي براي اتوبوسها در موسم عمره امسال تصويب شد، كميته اي به رياست وزارت حمل ونقل و عضويت اداره راهنمايي و رانندگي مكه مكرمه و چند تشكل دولتي ديگر تشكيل شده است كه هدف از آن، كاهش فشار ترافيكي بر مكه مكرمه در سايه طرحهاي توسعه در منطقه حرم و نبود پاركينگهاي كافي براي خودروهاي زائران و عمره گزاران است.

مشعل المغربی خاطر نشان كرد: چندين طرح براي آغاز نقل ترددي آماده شد كه بر شماري از جاده ها و راههاي اصلي و تونلهاي منتهي به مسجدالحرام متمركز است كه براي جابجايي عمره گزاران از محلهاي اسكان به منطقه مركزي در اوقات شلوغي به كار مي رود.

وي از زائران و عمره گزاران خواست به دستورالعملهاي راهنمايي با هدف تنظيم رفت و آمد در اين اوقات با توجه به نبود ايستگاهها و پاركينگها براي خودروها در مناطق اطراف مسجدالحرام احترام بگذارند.

المغربي خاطر نشان كرد: حركت ساخت و ساز در مكه مكرمه به ويژه در پروژه توسعه مسجدالحرام، مستلزم تلاشهاي بيشتر اداره راهنمايي و رانندگي براي كنترل ترافيك و حركت خودروها با توجه به وجود تعداد زيادي از ماشين آلات سنگين ساختماني در منطقه مركزي است.

المغربي اعلام كرد: راهنمايي و رانندگي مكه مكرمه براي استقبال از زائران و عمره گزاران از طريق برنامه ها و طرحهايي كه قبلا تهيه شده، آماده است.

روابط عمومی امتیاز به خبر :