پایگاه اطلاع رسانی

سازمان حج و زیارت

پوستر هفته حج سال ۱۴۳۵ رونمايي شد/ عكس

پوستر هفته حج سال ۱۴۳۵ رونمايي شد/ عكس
همزمان با نزديك شدن ايام هفته حج، پوستر تبليغاتي حج سال ۱۴۳۵ از سوي حوزه نمايندگي ولي فقيه در امور حج وزيارت رونمايي شد.

به گزارش پايگاه اطلاع رساني حج، پوستر هفته حج با هماهنگي تاكسيراني استان تهران بوسيله ۵۰۰۰ دستگاه تاكسي در سطح شهر در معرض ديد شهروندان تهراني قرار خواهد گرفت.

براساس اين گزارش، حوزه نمايندگي ولي فقيه در امور حج و زيارت اسامي روزهاي هفته حج سال ۱۳۹۳ را از پنج شنبه ۶ شهريورماه تا چهارشنبه ۱۲ شهريور ماه اعلام كرد.

اين گزارش حاكي است، پنجشنبه ۶ شهريور ماه نخستين روز هفته حج مصادف با ۱ ذي القعده ۱۴۳۵ به نام حج ولايت و رهبري و جمعه ۷ شهريور ماه مصادف با ۲ ذي القعده ۱۴۳۵ به عنوان حج و معنويت نام گذاري شده است.

سومين روز هفته حج كه روز شنبه ۸ شهريو رماه مصادف با ۳ ذي القعده ۱۴۳۵ است به عنوان حج و خودباوري و يكشنبه ۹ شهريور ماه چهارمين روز هفته حج مصادف با ۴ ذي القعده ۱۴۳۵ با عنوان حج و اتحاد اسلامي و پنجمين روز هفته حج در روز دوشنبه ۱۰ شهريور ماه و مصادف با ۵ ذي القعده ۱۴۳۵ با عنوان حج و منزلت زن، اعلام شده است.

همچنين سه شنبه ۱۱ شهريور ماه مصادف با ۶ ذي القعده ۱۴۳۵ به عنوان روز حج و سلامت و آخرين روز حج در چهارشنبه ۱۲ شهريور ماه مصادف با ۷ ذي القعده ۱۴۳۵ به عنوان حج و مقاومت اسلامي و فلسطين مشخص شده است.

در ضمن شعار امسال هفته حج «حج؛ معنويت، خودباوري و اتحاد اسلامي» ذكر شده است.

هر ساله يكم تا هفتم ذي‌القعده به عنوان هفته حج نامگذاري مي‌شود. در اين هفته زائران بيت الله الحرام ضمن آمادگي نهايي براي اعزام به حج تمتع، آخرين اخبار و اطلاعات مربوط به اين سفر نوراني را دريافت مي‌كنند.

لازم به ذكر است، در سال جاري ۶۱ هزار ۴۰۰ نفر زائر از جمهوري اسلامي ايران به عربستان اعزام مي‌شوند.

اعزام اولين گروه از عوامل اجرايي حج امسال، ۱۰ شهريور ماه سالجاري به سرزمين انجام مي‌گيرد و نخستين گروه از حجاج ايراني بيت الله الحرام ۱۴ شهريور ماه به عربستان اعزام خواهند شد.

كاروان‌هاي مدينه قبل از ۱۴ شهريور ماه تا ۳۰ شهريور وكاروان‌هاي مدينه بعد از ۲۵ شهريور ماه تا ۶ مهر ماه به سرزمين وحي اعزام خواهند شد.

پروازهاي برگشت كاروان‌هاي مدينه قبل از ۱۷ مهرماه آغاز و تا ۲۸ مهر سالجاري ادامه خواهد داشت.

همچنين پروازهاي برگشت كاروان‌هاي مدينه بعد از ۲۳ مهر آغاز شده و آخرين گروه از زائران كاروان‌هاي مدينه بعد ۶ آبان ماه سالجاري به كشور باز خواهند گشت.

سازمان حج و زیارت امتیاز به خبر :

ارسال نظرات

نام

ایمیل

وب سایت

نظرات شما

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.