پایگاه اطلاع رسانی

سازمان حج و زیارت

تاكيد سرپرست حجاج برضرورت خدمتگذاري بيشتربه زائران

تاكيد سرپرست حجاج برضرورت خدمتگذاري بيشتربه زائران
نماينده ولي فقيه وسرپرست حجاج ايراني روز يكشنبه در همايش نظارت و بازرسي حج تمتع ۹۳ از نيروهاي حوزه نظارت و بازرسي حج خواست با دقت و تامل و بصيرت كامل در دو حوزه «فرآيند اجراي صحيح عمليات حج» و «اجراي صحيح سياست ها» بر حسن اجراي برنامه‌هاي حج ۹۳ نظارت كنند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان حج و زیارت به نقل از سایت حج ، حجت الاسلام المسلمين سيد علي قاضي عسكر وظيفه اصلي تمامي كارگزاران حج و زيارت را دفاع از حقوق زائران به عنوان «حق الناس» دانست و گفت: به هر نسبت از خدمتگذراي به مردم كاسته شود در پيشگاه خداوند مسئول خواهيم بود.

وي افزود: سياست ما در حوزه نظارت و بازرسي مچ گيري نيست. اگر اشكالي در امور ديده شد بايد سريع برطرف شود.


سرپرست حجاج ايراني با تاكيد بر ضرورت حفظ حرمت اشخاص، كارگزاران حوزه نظارت و بازرسي حج را «امين مسئولان حج و مردم» دانست و خواستار مشاركت فعال مجموعه ياوران حجاج، شوراي فرهنگي و بازرسان افتخاري در امر نظارت و بازرسي شد.


وي افزود: كارگزاران حوزه نظارت و بازرسي حج و زيارت وظيفه دارند با دقت، سرعت عمل و اخلاص از يك سو «حق الناس» را رعايت كنند و از سوي ديگر با مراقبت و نظارت بر عملكرد مجموعه و حسن انجام وظايف محوله، در هرچه باشكوه‌تر برگزار شدن حج تلاش كنند.


نماينده ولي فقيه و سرپرست حجاج ايراني باتاكيد بر ضرورت واكنش سريع براي برطرف كردن نقايص در چرخه علميات حج، ابراز اميدواري كرد با تكميل و شفاف سازي كليه سياست‌ها در حوزه‌هاي اجرايي وبازنگري در آن سياست‌ها براي اجرا ابلاغ شود.


وي افزود: درتصويب سياست‌ها نبايد منافع اشخاص لحاظ شود بلكه لازم است با توجه به واقعيت‌ها و حقايق موجود در عمل سياست‌ها تدوين و تصويب گردد.


سرپرست حجاج ايراني در پايان ابراز اميدواري كرد با توجه به شرايط حساس منطقه اي، كارگزاران حج و زيارت بتوانند با بصيرت و اگاهي كامل، ماموريت‌هاي محوله در برگزاري هر چه باشكوه ترِ مراسم حج را انجام دهند.


خاطر نشان مي‌سازد با توجه به نزديك بودن هفته حج همايش‌هاي مختلفي در بعثه مقام معظم رهبري و سازمان حج وزيارت براي بررسي و مرور آخرين مراحل آماده سازي برنامه‌هاي مختلف اجرايي و فرهنگي حج تمتع ۹۳ برگزار مي‌شود و برنامه‌هاي فرهنگي متنوعي از سوي بعثه مقام معظم رهبري و سازمان حج و زيارت براي هفته حج در نظر گرفته شده است.

سازمان حج و زیارت امتیاز به خبر :

ارسال نظرات

نام

ایمیل

وب سایت

نظرات شما

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.