پایگاه اطلاع رسانی

سازمان حج و زیارت

همایش زائران حج تمتع استان اردبیل برگزار گردید.

همایش زائران حج تمتع استان اردبیل برگزار گردید.

همایش زائران حج تمتع استان اردبیل برگزار گردید.

روز یکشنبه مورخ 93/06/09 همایش زائران حج تمتع استان اردبیل ساعت 16 در مسجد ججین اردیبل برگزار گردید. در ابتدای همایش یکی از مدیران مجموعه حج تمتع گزارشی در خصوص مسکن زائران و حمل و نقل برای زائران ارائه نمود .

سپس چمن آرائی معاون حج و زیارت استان روند عملیات حج تمتع را برای زائران تشریح نمودوی درخصوص بیمه زائران گفت : زائران سه نوع بیمه شده اند:1ـ بیمه عمر 2 ـ بیمه حادثه  3 ـ بیمه بار .پول ، طلا و جواهرات و گوشی تلفن همراه در صورت گم شدن شامل بیمه بار نمی گردد لذا زائران دقت لازم را در این خصوص داشته باشند . چمن آرائی تاریخ پرواز های زائران حج تمتع را دوم  مهر و سه مهر ماه اعلام نمود که در قالب 4 کاروان با دو پرواز به تعداد 440 زائر مدینه بعد به سمت جده مشرف می شوند. و تاریخ برگشت آنها طبق برنامه اعلامی فعلی 5 و 6 آبان ماه می باشد .

در ادامه جلسه حجت الاسلام والمسلمین بیدار نماینده بعثه مقام معظم رهبری در حج و زیارت استان پیام سرپرست حجاج ایرانی حجه الاسلام والمسلمین آقای قاضی عسگر را برای زائران قرائت نمودند.

سپس حجت الاسلام و المسلمین عاملی نماینده محترم ولی فقیه و امام جمعه استان در خصوص آداب و اسرار سفر حج ، توصیه های ائمه اطهار را در خصوص سفر حج برای زائران بیان نمودند تا زائران بدانند که به کجا می روند و چه معامله ای با چه کسی می کنند لذا زائران از این فرصت با شناخت و آگاهی استفاده نموده و برای همکان از این سفر بزرگ التماس دعا خواستند .

جلسه با ذکر تلبیه و صلوات در ساعت 18 به پایان رسید.   
امتیاز به خبر :

عکسهای مرتبط

ارسال نظرات

نام

ایمیل

وب سایت

نظرات شما

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.